Jesteś tutaj: Strona główna / Gmina Mielec z dofinansowaniem dla ponad 5 kilometrów dróg

Gmina Mielec z dofinansowaniem dla ponad 5 kilometrów dróg

Data powstania: 2015-03-30 09:32
Data modyfikacji: 2015-03-30 09:40

Wola Mielecka, Rzędzianowice i Trześń to miejscowości w Gminie Mielec, które skorzystają z dotacji na drogi. – Dzięki dotacji i niewielkim wkładem własnym na poziomie 20 procent wartości zadania poprawimy znacznie infrastrukturę na terenie samorządu. Otrzymaliśmy jedną z największych kwot w powiecie mieleckim w ramach ministerialnych promes – nie krył zadowolenia wójt gminy Józef Piątek.

25 marca do urzędu gminy wpłynęło pismo, które potwierdziło otrzymanie promes w ramach podziału środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Promesę w siedzibie Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie odebrał włodarz gminy. W ramach rządowego dofinansowania gmina może liczyć na kwotę 390 tysięcy złotych. Ze środków tych zostaną w 2015 roku wykonane zadania w zakresie:

Przebudowa drogi dz. nr 71 w miejscowości Wola Mielecka

Przebudowa drogi gminnej Nr 103 435 Rzędzianowice /Kościół - SKR/ dz. ewid. nr 388 w miejscowości Rzędzianowice w km 1+180-1+720

- Staramy się także uzyskać dotację na drogę w miejscowości Wola Chorzelowska, której przebudowa może być współfinansowana ze środków krajowych. Rozstrzygnięcie tej kwestii planowane jest na początek drugiego półrocza bieżącego roku – dodaje wójt Piątek.

Niewątpliwą korzyścią w ramach poprawy infrastruktury gminnej jest również promesa jaką otrzymał Powiat Mielecki. Dotacja ta objęła swoim dofinansowaniem 3,8 kilometra drogi Grochowe II-Trześń-Mielec. 3,1 km tej drogi stanowi odcinek, który leży w obszarze samorządu gminy Mielec na terenie miejscowości Trześń. Na ten cel zaplanowano środki w wysokości 820 tysięcy złotych.

W najbliższym czasie gmina Mielec planuje ogłosić przetargi na realizację zadania w Woli Mieleckiej i Rzędzianowicach.

• Gmina Mielec z dofinansowaniem dla ponad 5 kilometrów dróg