Jesteś tutaj: Strona główna / Informacja dla osób planujących przyłączenie istniejącego budynku do nowo wybudowanej sieci kanalizacji sanitarnej na terenie Gminy Mielec

Data powstania: 2017-01-12 13:08
Data modyfikacji: 2017-01-12 13:11
Wytworzył: Dariusz Gustaw

(w przypadku gdy dokumentacja realizowana przez gminę zawiera projekt przyłącza)

Aby wykonać podłączenie istniejącego budynku do nowo wybudowanej sieci kanalizacji sanitarnej należy:

1. Uzyskać w Urzędzie Gminy Mielec ul. Głowackiego 5, pok. nr 16 lub w Gminnym Zakładzie Gospodarki Komunalnej w Mielcu (GZGK), ul. Głowackiego 5, pok. nr 14 kopię mapy projektowej zawierającej projekt przyłącza.
  2. Zgłosić do GZGK w Mielcu zamiar wykonania przyłącza co najmniej 2 dni przed rozpoczęciem prac w terenie, w celu wykonania przez pracownika GZGK czynności nadzoru nad wykonaniem przyłącza i włączeniem go do sieci kanalizacyjnej.
  3. Zlecić wykonanie przyłącza uprawnionemu wykonawcy pod nadzorem pracownika GZGK w Mielcu.
  4. Otwór włączenia rury przyłącza do betonowej studzienki rewizyjnej należy wykonać bezwzględnie specjalistycznym sprzętem wiertniczym (wiertnicą do otworów). Podłączenie do studzienki z tworzywa sztucznego wykonać z użyciem uszczelki gumowej. Niedozwolone jest uszczelnianie otworów montażowych pianką poliuretanową.
  5. Wypełnić z wykonawcą i przedstawicielem GZGK protokół odbioru robót.
  6. Zlecić uprawnionemu geodecie sporządzenie mapy geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej wykonanego przyłącza przed jego zakryciem.
  7. Dopełnić formalności związanych z zakończeniem budowy przyłącza, tj. przekazać do GZGK protokół odbioru robót wraz z mapą geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej oraz zawrzeć z GZGK umowę o odbiór ścieków.

Uwaga:
Inwestor wykonujący przyłącze, odpowiada za ewentualne szkody powstałe podczas wykonywania prac ziemnych a związane z uszkodzeniem istniejącej, podziemnej infrastruktury technicznej (rurociągi, kable energetyczne, kable teletechniczne, itp.) oraz straty poniesione z tego powodu przez  innych odbiorców wody, gazu, energii elektrycznej,  użytkowników kanalizacji i.t.p.

GZGK w Mielcu