Jesteś tutaj: Strona główna / Informacje organizacyjne - koronacja obrazu Matki Bożej Królowej Rodzin w Chorzelowie

Data powstania: 2017-09-08 08:00
Data modyfikacji: 2017-09-07 11:13
Wytworzył: Damian Małek

Informacje organizacyjne w związku z uroczystością koronacji obrazu Matki Bożej Królowej Rodzin w Chorzelowie

Wszyscy pielgrzymi, a szczególnie wszystkie pielgrzymki zorganizowane powinny przybyć na Plac Koronacyjny najpóźniej pół godziny przed rozpoczęciem uroczystości. Na placu przewidziano dużą ilość miejsc siedzących dla pielgrzymów. Pozostali pielgrzymi mogą przybyć ze swoimi stołeczkami. Zachęcamy pielgrzymów do zabrania ze sobą wody do picia, parasola oraz niezbędnych lekarstw (dotyczy chorych i starszych). Przy placu będą punkty medyczne oraz sanitariaty. Dzieci przybywają na plac tylko pod opieką starszych, którzy ponoszą pełną odpowiedzialność za ich bezpieczeństwo.

Na plac koronacyjny nie wolno wnosić żadnych ostrych narzędzi, a w trakcie całej Mszy św. nie wolno spożywać posiłków. Po zakończeniu Mszy św. nie pozostawiamy na placu żadnych odpadków ani butelek po napojach.

Na uroczystość koronacyjną powinny przybyć poczty sztandarowe, które zajmują wskazane im miejsca przynajmniej pół godziny przed rozpoczęciem Mszy św. Nie przewiduje się przemarszu pocztów sztandarowych.

W czasie trwania Mszy św. – między innymi ze względu na transmisję telewizyjną – nie  będzie wolno osobom prywatnym filmować ani robić zdjęć z innego niż zajmowane przez nich miejsca. Nikomu – poza akredytowanymi przez Kustosza Sanktuarium dziennikarzami – nie wolno przebywać w strefie ołtarzowej (w bezpośredniej bliskości ołtarza), a tym bardziej wchodzić na schody lub podium ołtarzowe.

Pielgrzymi przyjeżdżający do Chorzelowa samochodami osobowymi powinni kierować się na wskazane im przez służby porządkowe parkingi i następnie pieszo przejść na Plac Koronacyjny. Dla osób niepełnosprawnych zorganizowano parking przy kościele.

Autokary przywożą pielgrzymów w pobliże Sanktuarium, gdzie pielgrzymi opuszczają pojazd i przechodzą na Plac. Po wyjściu pasażerów autokary przejeżdżają na wskazany im parking. Po zakończeniu uroczystości autokary mogą podjechać po pielgrzymów w pobliże kościoła. Autokary powinny być oznakowane dostarczonym przez Kustosza plakatem i bezwzględnie muszą podporządkować się poleceniom policji i innych służb porządkowych.

Uroczystą Eucharystię poprzedzi procesja z Obrazem na Plac Koronacyjny o godz. 9.30 oraz czuwanie modlitewne. Zachęcamy wszystkich pielgrzymów do wcześniejszego przybycia na miejsce koronacji i włączenia się we wspólną maryjną modlitwę.

Plan organizacji ruchu w dniu 9.09.2017 r.