Jesteś tutaj: Strona główna / Koronacja obrazu Matki Bożej Królowej Rodzin w Chorzelowie

Koronacja obrazu Matki Bożej Królowej Rodzin w Chorzelowie

Data powstania: 2017-09-07 11:03
Data modyfikacji: 2017-09-07 11:04
Wytworzył: Damian Małek

W sobotę, 9 września br. o godz. 11.00, dokona się historyczne wydarzenie, jakim będzie koronacja Obrazu Matki Bożej Królowej Rodzin w Sanktuarium w Chorzelowie. Uroczystej Mszy świętej połączonej z obrzędem koronacji będzie przewodniczył metropolita katowicki arcybiskup Wiktor Skworc. Koronacja ukazuje to, co wcześniej uczynił sam Bóg, koronując Maryję w niebie. Bóg na oczach całego nieba objawił Jej królewską godność.

Przed Obraz Matki Bożej Królowej Rodzin w Chorzelowie pielgrzymują zwłaszcza małżonkowie i rodziny, by powierzyć macierzyńskiej opiece Maryi przyszłość swoją i swoich bliskich. Przed Jej Obrazem narzeczeni proszą o zachowanie czystości przedmałżeńskiej, a na swoją przyszłość modlą się o łaskę zachowania w pełnej wzajemnej miłości i wierności małżeńskiej. Do sanktuarium Królowej Rodzin przybywają też małżonkowie borykający się z kryzysami małżeńskimi, by prosić o uratowanie ich małżeństwa przez rozpadem. Matka Boża Królowa Rodzin jest bliska nam wszystkim, bowiem wszyscy mamy rodziny dla których pragniemy szczęścia, pokoju i zgody.

Program wydarzenia:

• 7:00 –   Msza św. z kazaniem.
  • 9:30 –   Procesja z obrazem Matki Bożej z Sanktuarium na plac koronacyjny. Czuwanie modlitewne.
  • 11:00 – Uroczysta Msza św. połączona z koronacją obrazu Matki Bożej Królowej Rodzin Papieskimi Koronami. Po Mszy św. przeniesienie obrazu do Sanktuarium.
  • 15:00 – Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  • 18:00 – Msza św. z kazaniem.
  • 20:00 – Msza św. z kazaniem.
  • 21:00 – Apel Maryjny.

Uroczystość koronacji obrazu będzie transmitowana przez Telewizję Trwam, Radio Maryja oraz rozgłośnię diecezjalną RDN Małopolska oraz RDN Nowy Sącz.

• Koronacja obrazu Matki Bożej Królowej Rodzin w Chorzelowie