Jesteś tutaj: Strona główna / Otwarcie hali sportowej w Chorzelowie

Otwarcie hali sportowej w Chorzelowie

Data powstania: 2014-09-24 07:27
Data modyfikacji: 2014-09-24 07:31

18 września w Zespole Szkół w Chorzelowie odbyło się uroczyste poświęcenie i oddanie do użytku hali sportowej. Hala została wybudowana ze środków Gminy Mielec, projekt współfinansowany był przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Całkowita wartość inwestycji wyniosła 3 046 542,00 zł. Poziom dofinansowania 770000,00 zł. Jest to hala pełnowymiarowego boiska do piłki ręcznej z szatniami, zapleczem sanitarnym i pokojem dla trenerów.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz gminy na czele z Wójtem Gminy Mielec Panem Kazimierzem Gackiem, radni gminy, sołtysi oraz dyrektorzy gminnych szkół. Władze oświatowe reprezentowała Pani Alina Pieniążek - Kierownik Oddziału Nadzoru Pedagogicznego Podkarpackiego Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. W imieniu Marszałka Województwa Podkarpackiego Pana Władysława Ortyla w uroczystym otwarciu wzięła udział Pani Joanna Rębisz. Podczas spotkania nie mogło zabraknąć również tych, którzy wspierali budowę hali oraz zawsze wspierają wszelkie inicjatywy podejmowane przez szkołę, czyli rodziców i przedstawicieli lokalnych zakładów przemysłowych. Sponsorami, na których uczniowie naszej szkoły zawsze mogą liczyć, są firmy Ankol i Xerima. W uroczystości wzięli udział również proboszczowie ksiądz Prałat Andrzej Rams – Proboszcz Parafii p.w. Wszystkich Święty w Chorzelowie i ksiądz Wojciech Chochół – proboszcz Parafii p.w. Św. Wojciecha w Trześni.

Spotkanie rozpoczęło się od uroczystego poloneza w wykonaniu uczniów klas trzecich gimnazjum, następnie dyrektor szkoły Pani Mirosława Wydro przywitała przybyłych gości, nauczycieli, rodziców i uczniów. Następnie zwracając sie do uczniów poprosiła aby czuli się prawdziwymi gospodarzami tej pięknej hali sportowej, aby dotychczasowe sukcesy stały sie  motorem do ich dalszych  osiągnięć.  Jednocześnie podkreśliła, że zarówno w życiu jak i w zmaganiach sportowych  nie najważniejsze jest by tryumfować, ale by podjąć rywalizację, a otwarcie tego  obiektu sportowego, na pewno pozytywnie wpłynie na promowanie zdrowego stylu życia wśród wszystkich mieszkańców gminy oraz pozwoli  na ciekawe spędzanie  wolnego czasu.Na zakończenie Pani Dyrektor serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób przyczyniły sie do  w realizacji  tego przedsięwzięcia, służąc pomocą, dobrą radą i doradztwem w trakcie realizacji inwestycji.

Następnie uroczystego otwarcia poprzez symboliczne przecięcie wstęgi dokonali Pani Alina Pieniążek, Pani Joanna Rębisz, Pan Kazimierz Gacek i Pani Mirosława Wydro.

Wójt Gminy Mielec Pan Kazimierz Gacek w swoim wystąpieniu podziękował wszystkim, którzy wspierali władze gminy podczas realizacji tej jednej z największych inwestycji oraz obiecał dalszą rozbudowę bazy sportowej szkoły. Przedstawicielka Kuratorium
Pani Alina Pieniążek zwróciła uwagę na to, jak ważne jest budowanie obiektów sportowych dla szkół w dobie coraz większej niechęci uczniów do zajęć wychowania fizycznego. Przypomniała również, ze Zespół Szkół w Chorzelowie jest placówką znaną z wielu ciekawych inicjatyw, osiągnięć dydaktycznych i sportowych.

Następnie ksiądz Andrzej Rams uroczyście poświęcił halę i tablicę pamiątkową. Część artystyczna w formie widowiska pod hasłem „Sport otwiera bramy marzeń” rozpoczęła sie od symbolicznego zapalenia znicza, a następnie poczynając od przedszkolaków młodzież zaprezentowała najważniejsze dyscypliny sportowe.

Kolejne etapy powstawania hali sportowej można było obejrzeć na wystawie dokumentującej postępy prac budowlanych oraz poprzez prezentacje multimedialną.

Po części oficjalnej nastąpił moment „sprawdzenia” nowej hali. Odbył się mecz piłki siatkowej, w którym zagrali nauczyciele szkół Gminy Mielec przeciwko pracownikom Urzędu Gminy. Kapitanem drużyny nauczycieli był Pan Mariusz Woźniak, na czele drużyny przeciwnej stał Pan Tomasz Ortyl – Kierownik Referatu Inwestycji i Mienia Komunalnego. Puchar ufundowany przez Wójta Gminy Mielec po zaciętej walce powędrował w ręce nauczycieli.

Z otwarcia hali najbardziej cieszą się jednak uczniowie, którzy będą mogli w lepszych warunkach rozwijać swoje sportowe umiejętności.

• Otwarcie hali sportowej w Chorzelowie