Jesteś tutaj: Strona główna / Rozpoczęcie roku szkolnego w Gminie Mielec

Data powstania: 2017-09-07 09:32
Data modyfikacji: 2017-09-07 09:33
Wytworzył: Damian Małek

Ponad 1500 uczniów i przedszkolaków rozpoczęło w poniedziałek (04.09) nowy rok szkolny w placówkach edukacyjnych Gminy Mielec.

Wrzesień to tradycyjnie już w całej Polsce czas rozpoczęcia nauki. W uroczystościach przywitania roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Podleszanach wziął udział Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec, który wspólnie z dyrektorem szkoły Bogusławem Czarny pasowali na uczniów pierwszoklasistów. Natomiast Bożena Mazur sekretarz gminy wzięła udział w akademii przygotowanej przez uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Trześni. – Po wakacyjnej przerwie przyszedł czas wytężonej pracy. W związku z czym chciałbym życzyć wszystkim uczniom dużo zdrowia, wielu sukcesów szkolnych oraz aby nauka była dla Was przyjemnością, Życzę Wam również poznania wielu ciekawych osób. Przekonany jestem, że to właśnie te znajomości zawarte w szkole są najtrwalsze i najmilej się je wspomina, dlatego dobrze wykorzystajcie ten czas. Dla nauczycieli z pewnością będzie to rok nowych wyzwań oraz ciężkiej pracy, dlatego już dziś życzę Wam dużo cierpliwości i wytrwałości oraz licznych osiągnięć swoich wychowanków – powiedział wójt.

Okres wakacji jednak nie dla wszystkich był okazją do wypoczynku. Lipiec i sierpień okazał się bardzo pracowity dla dyrekcji i pracowników gospodarczych, którzy ten czas wykorzystali na remonty i modernizacje swoich placówek. Do największych inwestycji zaliczyć można: odnowienie elewacji w Zespole Szkół w Trześni, modernizacje boiska w Zespole Szkół w Chorzelowie, wydzielenie nowej sali w Szkole Podstawowej w Chrząstowie, wymianę balustrad oraz modernizacje systemu kominowego w Szkole Podstawowej w Książnicach. Jednocześnie doposażono szkoły w środki konieczne do przyjęcia uczniów klas VII w ramach reformy edukacji. Ponadto rozpoczęto proces przygotowania sal przedmiotowych do biologii, chemii, fizyki, których całkowite wyposażenie będzie możliwie w najbliżej przyszłości.  Od 2016 roku trwa budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Rzędzianowicach. Oddanie obiektu do użytku zaplanowane jest na 2018 rok, a łączny koszt inwestycji to ponad 830 tysięcy złotych.

Do gminnych przedszkoli uczęszcza 244 milusińskich, a odziały zerowe liczą 179 dzieci. Najliczniejszą grupę stanowią uczniowie szkół podstawowych w liczbie 867 uczniów, natomiast do gimnazjum uczęszcza 219 uczniów. W trosce o bezpieczeństwo oraz w celu ułatwienia uczniom dotarcia do placówek edukacyjnych Gmina Mielec zapewnia bezpłatny transport.

W sumie w skład gminnego systemu edukacji wchodzi 8 placówek, a są to:  Zespół Szkół w Chorzelowie, Szkoła Podstawowa w Chrząstowie, Szkoła Podstawowa w Książnicach, Zespół Szkół w Podleszanach, Szkoła Podstawowa w Rydzowie, Szkoła Podstawowa w Rzędzianowicach, Zespół Szkół w Trześni, Zespół Szkół w Woli Mieleckiej.

• Rozpoczęcie roku szkolnego w Gminie Mielec