Jesteś tutaj: Strona główna / Rozpoczęli od Strategii i chodników

Rozpoczęli od Strategii i chodników

Data powstania: 2016-02-02 11:20
Data modyfikacji: 2016-02-02 11:20

28 stycznia rajcy Gminy Mielec obradowali na pierwszej sesji w nowym roku. Pod głosowanie trafiła m.in. Strategia Gminy Mielec i kwestia 1400 metrów chodników dla trzech miejscowości.

Szybko finalizują się zapowiedzi wójta Gminy Mielec Józefa Piątka i Starosty Powiatu Mieleckiego Zbigniewa Tymuły jakie padły przy odbiorach chodników pod koniec roku 2015. Wspólne plany samorządowców dotyczyły oczywiście chodnikowych inwestycji w nowym roku. Radnym przedstawiono już na pierwszej sesji projekt uchwały ws. pomocy finansowej dla Powiatu Mieleckiego w wysokości na 300 000 złotych na nową infrastrukturę. Jednogłośnie podjęcie uchwały przez radnych to dobra informacja dla mieszkańców trzech miejscowości: Złotnik (300 m), Chrząstowa (500 m) i Trześni (600 m). Gmina w ramach współpracy podjęła również uchwałę o udzielenie pomocy rzeczowej dla Powiatu Mieleckiego na o opracowanie dokumentacji technicznej odcinków chodników dla kolejnych miejscowości tj. Książnice i Chorzelów.

Gmina przyjęła uchwałą Strategię na lata 2016 - 2022

Strategia jest obowiązkowym „załącznikiem” jakim gmina musi dysponować w ubieganiu się o środki zewnętrzne. W obliczu rozpoczęcia naborów w ramach nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej rajcy zajęli się tym tematem w pierwszej kolejności. Podobnie było w przypadku miasta Mielca, tam radni przyjęli podobny dokument jeszcze miesiąc temu.

Strategia jest zbiorem celów (zadań), ujętych w programy i plany, stanowi wzorzec decyzji, które dotyczą pozycji i tożsamości samorządu, jego zdolności do wykorzystywania swych mocnych stron oraz prawdopodobieństwa odniesienia sukcesu w regionie – czytamy w strategicznym dokumencie Gminy Mielec dostępnym również na oficjalnej stronie gminy. Strategia została uzupełniona o dwa wnioski, które jednogłośnie zostały przyjęte, a dotyczyły budowy Sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Książnicach oraz budowy, przebudowy i remontu infrastruktury, urządzeń melioracyjnych na terenie Gminy Mielec. Poprawki zgłosili kolejno Radna Wanda Mika i Mariusz Kawalec. Są to jedne z wielu zadań, które gmina planuje w przyszłości realizować.

- Trzeba jasno powiedzieć, że strategia nie jest dokumentem zamkniętym i w trakcie może się zmieniać czy ewoluować. Swoje uwagi mogli zgłaszać radni, poprawiali go pracownicy merytoryczni. Ten wspólnie wypracowany dokument jest nam potrzebny, bo chcemy aktywnie brać udział w pozyskiwaniu środków zewnętrznych- komentował wójt Józef Piątek .

• Rozpoczęli od Strategii i chodników