Jesteś tutaj: Strona główna / Szybka interwencja ws. bezpieczeństwa mieszkańców m. Rzędzianowice

Szybka interwencja ws. bezpieczeństwa mieszkańców m. Rzędzianowice

Data powstania: 2016-04-27 07:35
Data modyfikacji: 2016-04-27 07:48

W dniu 22 kwietnia  br na wniosek  wójta Gminy Mielec Józefa Piątka i wcześniej radnego Piotra Bieńka do Rzędzianowic przyjechała komisja bezpieczeństwa Podkarpackiego Zarząd Dróg Wojewódzkich. Komisja została powołana w  celu weryfikacji możliwość lokalizacji pasów drogowych w punkcie niebezpiecznym drogi w Rzędzianowicach tj. zatoki autobusowej.  Szybka reakcja na prośby mieszkańców przyniesie zmiany. Będzie szersze pobocze.

Komisja na miejscu badała szansę utworzenia przy przystanku autobusowym przejścia dla pieszyszych uwzględniając obowiązujące przepisy ruchu drogowego i możliwości techniczne. Jak wynika z informacji przekazanych przez Wójta Gminy Mielec Józefa Piątka: -  Na niebezpieczeństwo narażeni są pasażerowi transportu zbiorowego, którzy wysiadając z busów, autobusów na przystanku w Rzędzianowicach przy drodze wojewódzkiej, przechodzą przez jezdnie w nieoznakowanym miejscu.  Mieszkańcy martwią się, że może dojść w tym miejscu do tragedii. Po stronie zatoki autobusowej, gdzie wysiada codziennie duża liczba osób brakuje chodnika, a pobocze zakończone  jest  stromą skarpą. W związku z tym pasażerowie przechodzili na drugą stronę jezdni na wysokości zatoki, idąc skarpą rowu by dostać się na istniejący chodnik- informuje wójt.

Rozwiązaniem ma być poszerzenie pobocza, które umożliwi bezpieczniejsze poruszanie się pieszych uczestników ruchu. Województwo zapewniło wójta, że zadanie to zrealizują jeszcze w miesiącu maju. Pracownicy urzędu będą monitować sprawę. Strona społeczna jak i radny Bieniek przyjęli argumenty dotyczące braku możliwości technicznych wykonania przejścia, chociażby ze względu na bliską obecność ostrego zakrętu i tym samym  uznali proponowane rozwiązanie za bardzo dobre. W drugiej połowie br Gmina Mielec wystąpi także do Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich z wnioskiem o współfinansowanie realizacji budowy brakującego fragmentu chodnika, w rejonie skrzyżowania z drogą powiatową, które zasadniczo wpłynie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców.

Autor: Cena Jakub

• Szybka interwencja ws. bezpieczeństwa mieszkańców m. Rzędzianowice