Jesteś tutaj: Strona główna / Zmiany w budżecie na blisko 800 tysięcy złotych w Gminie Mielec

Zmiany w budżecie na blisko 800 tysięcy złotych w Gminie Mielec

Data powstania: 2015-08-27 08:39
Data modyfikacji: 2015-08-27 09:17

Radni Gminy Mielec na ostatniej sesji przyjęli propozycje Wójta Gminy Mielec ws. zabezpieczenia środków na kluczowe inwestycje takie jak remont starej drogi w Chorzelowie, remont drogi w Woli Chorzelowskiej oraz budowa oświetlenia ulicznego. Podczas sesji przyjęto również strategiczny dokument dla czystości powietrza w gminie.

Na sesji X sesji Rady Gminy Mielec, która miała miejsce 26 sierpnia rajcy przed podjęciem uchwały dotyczącej przesunięć budżetowych przyjęli ważny dokument dla gminy pn. Plan Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Mielec. Dokument ten, jak twierdzi wójt otwiera możliwości do pozyskiwania środków zewnętrznych:

-W Planie Gospodarki Niskoemisyjnej gmina wskazała priorytetowe dla niej inwestycje, które ograniczą emisję zanieczyszczeń. Określenie zadań inwestycyjnych i wpisanie ich do PGN umożliwi Gminie skorzystanie ze środków finansowych Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Dodatkowo można będzie pozyskać środki z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie. Opracowanie PGN otwiera również drogę do pozyskania dopłat do kredytów bankowych oraz możliwość skorzystania z dofinansowań proponowanych przez banki komercyjne - komentuje wójt gminy Józef Piątek. W tym zakresie wójt liczy również na współpracę i szansę dofinansowania ze środków Mieleckiego Obszaru Funkcjonalnego, w którym jest Miasto Mielec, Gmina Mielec, Tuszów Narodowy i Przecław.

Oświetlą i wyremontują drogi w gminie

Przed wolnymi wnioskami Radni jednogłośnie podjęli uchwałę zabezpieczającą środki na spory pakiet inwestycji. Najwięcej z tej puli środków, bo ponad 300 tysięcy złotych przeznaczono na remonty dróg nr 103 405 Trześń -Wola Chorzelowska–Szydłowiec oraz nr  103 404 w Chorzelowie. W Chorzelowie ponadto zainstalowane zostanie oświetlenie przy drodzie wojewódzkiej w kierunku Instytutu Zootechniki. Mieszkańcy od bardzo dawna zwracali uwagę, na problem uczęszczania tą drogą po zmroku. Teraz sprawa ma znaleźć swój pozytywny finał. Oświetlenie zostanie również wykonane na obiekcie sportowym LKS Złotniki.

Radni podejmując uchwałę zmieniającą budżet na 2015 rok przeznaczyli również na środki na wykonanie znacznej modernizacji budynku komunalnego w Rzędzianowicach. Na ten cel zaplanowano ponad 100 tysięcy złotych.

Ilość wyświetleń: 1963

• Zmiany w budżecie na blisko 800 tysięcy złotych w Gminie Mielec