Jesteś tutaj: Strona główna / 300 LAT STAŻU MAŁŻEŃSKIEGO

Data powstania: 2017-10-25 09:45
Data modyfikacji: 2017-10-25 09:46
Wytworzył: Damian Małek

W sumie sześć par odebrało we wtorek (24.10) z rąk Jana Myśliwca, Zastępcy Prezydenta Miasta Mielca oraz Józefa Piątka, Wójta Gminy Mielec medale nadawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Odznaczenie państwowe przyznawane jest na wniosek jubilatów lub ich rodzin a prawo do niego mają pary mogące poszczycić się minimum 50-letnim stażem małżeńskim. Uroczystość zorganizowana przez Urząd Stanu Cywilnego w Mielcu tradycyjnie już odbyła się w Pałacyku Oborskich. - Bardzo się cieszę, że mogę dzisiaj gościć wśród Was. W dorobku na pewno mieliście i dobre i złe dni ale na pewno więcej  było tych dobrych, skoro jesteście razem i promieniejecie radością.  Na Waszych twarzach widać zadowolenie, co na pewno przekłada się również na Wasze zdrowie fizyczne - powiedział w trakcie uroczystości Józef Piątek.

Rocznice zawarcia związku małżeńskiego świętowały trzy pary z terenu Gminy Mielec: Irena i Władysław Krempowie, Krystyna i Stanisław Stefanowiczowie, Urszula i Grzegorz Trzpisowie oraz trzy pary z Mielca: Teresa i Stanisław Galusowie, Józefa i Tadeusz Kłodowie, Józefa i Andrzej Stańczakowie.

Uroczystość była okazją nie tylko do wręczenia medali i upominków przez władze samorządowe ale także do wspólnych rozmów, wspomnień, refleksji oraz pamiątkowych zdjęć.  - Życzę Państwu przede wszystkim dużo zdrowia, dużo radości, następnych jubileuszy oraz  żeby na co dzień spotykało Was jak najwięcej szczęścia. Tak jak dzisiaj dostajecie kwiaty, to żeby kwiaty słały się przed Wami przez dalszą część życia. Wszystkiego najlepszego – złożył życzenia jubilatom Józef Piątek. – Gratuluje tego wspaniałego jubileuszu. Życzę aby kolejne odbyły się w komplecie, o własnych siłach i żebyście Państwo przez długie lata cieszyli swoje rodziny swoją obecnością i pomocą. Tak aby koleje pokolenia brały z Was wzór - przekazał zebranym Jan Myśliwiec.

Rodziny małżeństw ze stażem 50-letnim lub dłuższym, zainteresowane zorganizowaniem podobnej uroczystości mogą zgłaszać się do Urzędu Stanu Cywilnego w mieleckim magistracie lub telefonicznie pod numerem 17 78 88 586.

Autor: Małek Damian

•  300 LAT STAŻU MAŁŻEŃSKIEGO