Jesteś tutaj: Strona główna / Rodzina bohaterem pikniku w Rzędzianowicach

Rodzina bohaterem pikniku w Rzędzianowicach

Data powstania: 2016-06-14 12:35
Data modyfikacji: 2016-06-15 07:56

W słoneczne popołudnie 12 czerwca 2016 r. na stadionie LKS „Rzędzian”  w Rzędzianowicach odbył się Festyn Rodzinny. Organizowanie takich festynów to już kilkuletnia tradycja. Rada Rodziców, Grono Pedagogiczne, uczniowie Szkoły Podstawowej w Rzędzianowicach, a także Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu Gminy Mielec w Chorzelowie i OSP  co roku organizują festyn plenerowy z konkursami, występami i innymi atrakcjami.

Tegoroczne spotkanie przebiegało w wyjątkowo radosnej atmosferze, o którą zadbali uczniowie Szkoły Podstawowej w Rzędzianowicach prezentując  bogaty program artystyczny. Dzieci ze wszystkich klas miały okazję zaprezentować wynik wielotygodniowych przygotowań w postaci występów tanecznych, popisów wokalnych oraz prezentacji spektakli teatralnych. Szkolne koło języka angielskiego zaprezentowało spektakl w języku angielskim. Gromkimi brawami widzowie nagradzali wszystkich młodych wykonawców.

- Przyjemnie było patrzeć na twarze dumnych ze swoich pociech rodziców oraz wzruszonych babć i dziadków - komentował wójt Gminy Józef Piątek, jeden ze sponsorów wydarzenia.

Niewątpliwymi atrakcjami dla dzieci były liczne konkursy i zabawy plenerowe, w których brały udział wraz  z rodzicami. Największą popularnością wśród młodych uczestników cieszyły się stanowiska malowania twarzy oraz włosów. Barwnie wymalowane dzieciaki aż do wieczora korzystały z dmuchanych zabawek, trampolin i zjeżdżalni. Prawdziwy zachwyt wzbudziły pokazy cukierkowych rakiet przygotowane przez pana Grzegorza Goryczkę z Mieleckiego Towarzystwa Rakietowego.

- Serdecznie dziękujemy sponsorom, dzięki którym uśmiech nie schodził z twarzy uczniów Wójtowi Gminy Mielec, kierownikowi GOKiS z siedzibą w Chorzelowie, pani Helenie Dul – właścicielce piekarni, państwu Krystynie i Piotrowi Bieńkom– właścicielom sieci sklepów Nasz sklep, państwu Magdalenie i Wojciechowi Baniom, prezesowi firmy Zielona budka, właścicielowi firmy Kolorado.  Dziękujemy bardzo wszystkim zaangażowanym w organizację festynu za tę iskrę, która zapaliła innych do pracy na rzecz wspólnoty - komentuje dyrektor szkoły w Rzędzianowicach.

Jakub CENA
Starszy Specjalista ds. Promocji