Jesteś tutaj: Strona główna / Awanse i wyróżnienia na Dzień Edukacji Narodowej

Data powstania: 2018-10-16 09:28
Data modyfikacji: 2018-10-16 09:29
Wytworzył: Damian Małek

W piątek (12.10) w Urzędzie Gminy odbyło się spotkanie w trakcie którego Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec złożył życzenia oraz podziękowania dyrektorom i nauczycielom gminnych placówek edukacyjnych. Uroczystość była również okazją do wręczenia wyróżnień i awansów na wyższe stopnie zawodowe.

Polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego obchodzone jest od 1972 roku i przypada na 14 października. W trakcie uroczystości Hiacynta Jamróz ze Szkoły Podstawowej w Rydzowie, Ks. Józef Durlak z Zespołu Szkół w Chorzelowie oraz Gabriela Jeleń z Zespołu Szkół  im. J. M. Ossolińskiego w Woli Mieleckiej, którzy uzyskali kolejny stopień awansu zawodowego złożyli ślubowanie oraz z rąk Józefa Piątka, Wójta Gminy Mielec, odebrali akty nadania stopnia awansu nauczyciela mianowanego. Spotkanie było również okazją do przekazania życzeń za poświęcenie w pracy oraz wręczenia nagród i listów gratulacyjnych dla nauczycieli: Iwony Stępień z Zespołu Szkół w Chorzelowie, Teresy Burdzy z Szkoły Podstawowej w Książnicach, Jakuba Ortyla z Zespołu Szkół w Podleszanach, Anny Mazurek z Zespołu Szkolno–Przedszkolnego w Rzędzianowicach, Patrycji Prokopiuk i Tomasza Włodarczyka z Zespołu Szkół  im. J. M. Ossolińskiego w Woli Mieleckiej oraz dyrektorów: Mirosławy Wydro, Moniki Szczebak, Renaty Koby, Haliny Cygan, Izabeli Kobylarz, Anny Skirecka, Małgorzaty Jastrząb, Agnieszki Brzozowskiej.

- W tym szczególnym dniu chciałbym życzyć wszystkim nauczycielom oraz pracownikom niepedagogicznym licznych sukcesów, dużo zdrowia oraz satysfakcji z niezwykle trudnej pracy  jakiej się podjęli. Mówi się, że szkoła to drugi dom. W pełni się z tym zgadzam dlatego dziękuję, że tyle serca i zaangażowania wkładacie w wychowanie młodych ludzi – powiedział w trakcie uroczystości Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec.

W skład gminnego systemu edukacji wchodzi 8 placówek, a są to: Zespół Szkół w Chorzelowie, Szkoła Podstawowa w Chrząstowie, Szkoła Podstawowa w Książnicach, Zespół Szkół w Podleszanach, Szkoła Podstawowa w Rydzowie, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rzędzianowicach, Zespół Szkół w Trześni, Zespół Szkół im. J.M. Ossolińskiego w Woli Mieleckiej.Do gminnych przedszkoli uczęszcza 327 milusińskich, a odziały zerowe liczą 155 dzieci. Najliczniejszą grupę stanowią uczniowie szkół podstawowych w liczbie 1042. Rok szkolny 2018/2019 jest ostatnim dla uczniów klas gimnazjalnych liczących 104 uczniów.

Autor: Małek Damian

Ilość wyświetleń: 1964