Jesteś tutaj: Strona główna / Bezpieczna Droga Do Szkoły w Woli Mieleckiej

Data powstania: 2018-10-12 14:52
Data modyfikacji: 2018-10-12 14:56
Wytworzył: Damian Małek

Blisko sto dzieci z Zespołu Szkół w Woli Mieleckiej wzięło udział w lekcji wychowawczej w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Zajęcia poprowadzili funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Mielcu przy asyście Józefa Piątka, Wójta Gminy Mielec oraz Małgorzaty Jastrząb, Dyrektor Szkoły.

Poznawanie znaków drogowych, przechodzenie przez jezdnie, poruszanie się rowerem, unikanie rozmów z osobami nieznajomymi oraz zachowanie się w sytuacjach niebezpiecznych to tylko niektóre z tematów jakie z najmłodszymi poruszył dzielnicowy oraz policjanci z wydziału prewencji i ruchu drogowego. Spotkanie było też okazją do zapoznania się z zawodem policjanta. – Takie zajęcia przynoszą same korzyści. Nasi milusińscy otrzymują wiedzę bezpośrednio od stróżów prawa, którzy na co dzień dbają o nasze bezpieczeństwo. Ponadto funkcjonariusze prowadzą zajęcia w bardzo ciekawy i przyjazny sposób dzięki czemu dzieci uczą się, że w sytuacjach zagrożenia zawsze mogą uzyskać pomoc od policjanta. Wszystkim dzieciom nie życzę aby kiedykolwiek znaleźli się w sytuacji kryzysowej ale jeśli niestety taka się przytrafi niech przypomną sobie wskazówki jakie przekazali dzisiaj panie i panowie policjanci – powiedział w trakcie spotkania Wójt.

W związku ze zbliżającą się jesienią i wcześniej zapadającym zmrokiem Józef Piątek przekazał wszystkim uczestnikom spotkania specjalne opaski odblaskowe.

Autor: Małek Damian

• Bezpieczna Droga Do Szkoły w Woli Mieleckiej