Jesteś tutaj: Strona główna / Chorzelów w drugim etapie konkursu Piękna Wieś Podkarpacka

Chorzelów w drugim etapie konkursu Piękna Wieś Podkarpacka

Data powstania: 2015-09-17 09:22
Data modyfikacji: 2015-09-17 09:24

33 wsie z całego województwa ubiegały się o tytuł najpiękniejszej. Gmina Mielec do konkursu zgłosiła Chorzelów, który dostał się do pierwszej dziesiątki.

Celem konkursu Piękna Wieś Podkarpacka organizowanego w ramach Programu Odnowy Wsi na lata 2011-2016 jest “wspieranie rozwoju wsi poprzez pobudzanie aktywności gospodarczej, kształtowanie ładu przestrzennego oraz pielęgnowanie środowiska naturalnego. Konkurs jest również doskonałą okazją do promowania i nagradzania tych sołectw z terenu województwa podkarpackiego, które szczególnie wyróżniają się w dziedzinie estetyki wsi”.

Dotychczas wyróżnienie te przyznano od 2012 roku takim miejscowościom jak Chmielnik pow. Rzeszowski, Besko pow. Sanocki w 2013 roku, i miejscowości Bojanów w 2014 roku. Czy w 2015 będzie to Chorzelów?

Na pewno wiadomo, że z roku na rok przybywa chętnych w konkursie organizowanym przez Samorząd Wojewódzki. W zeszłym roku po tytuł najpiękniejszej aspirowało 22 miejscowości w tym było ich już 33 w związku z tym rywalizacja była trudniejsza. Na pierwszym etapie konkursu jury oceniało prezentację multimedialną przygotowaną przez Gminy. Fragment pracy wykonanej Biuro Promocji Gminy Mielec i firmę GoPro Mielec w postaci filmu promocyjnego miejscowość można było oglądać już w Internecie.

- Wideo już wyświetliło ponad 2000 osób i cieszy się sporą popularnością wśród mieszkańców samej miejscowością. Jak można się domyślać równie pozytywnie prezentację wraz z filmem ocenili jurorzy, którzy zakwalifikowali Chorzelów do pierwszej dziesiątki. Kolejnym etapem zmagań będzie wizja lokalna. Jeszcze we wrześniu jurorzy przyjadą na miejsce do Chorzelowa i będą oceniać m.in. wyposażenie wsi, zieleń, wygląd posesji, dbałość o środowisko czy dziedzictwo wsi – komentuje Jakub Cena z BP Gminy Mielec.

Gmina już dziękuję za współpracę z mieszkańcami Chorzelowa, sołtysem i Samorządowym Ośrodkiem Kultury i Sportu. Ogłoszenie wyników odbędzie się w październiku. Poza tytułem zwycięska Gmina może liczyć również na nagrodę pieniężną.

• Chorzelów w drugim etapie konkursu Piękna Wieś Podkarpacka