Jesteś tutaj: Strona główna / Festyn szkolny w Szkole Podstawowej w Chrząstowie

Festyn szkolny w Szkole Podstawowej w Chrząstowie

Data powstania: 2016-06-21 07:34
Data modyfikacji: 2016-06-21 07:35

18 czerwca 2016 roku w Szkole Podstawowej w Chrząstowie odbył się festyn rodzinny, stanowiący okazję do wspólnego świętowania Dnia Dziecka, Dnia Matki
i Dnia Ojca.
Z tej okazji najmłodsi uczniowie naszej szkoły przygotowali piękny program artystyczny i drobne upominki dla swoich rodziców.
            Licznie zgromadzeni rodzice, uczniowie, mieszkańcy wsi oraz goście z innych miejscowości, oprócz wysłuchania programu artystycznego w wykonaniu dzieci, mogli także uczestniczyć w innych, przygotowanych z tej okazji, atrakcjach.
Po udanym występie dzieci estradę zajął ksiądz-katecheta, który wystąpił ze swoim mini recitalem.
            Następnie plac działań objęła Ochotnicza Straż Pożarna z Chrząstowa. Dzięki uprzejmości strażaków wszyscy mogli obejrzeć strażacki wóz bojowy oraz poznać zasady jego działania. Najmłodsi bardzo się ucieszyli z możliwości uruchomienia pompy strażackiej i próby „gaszenia” drzew otaczających plac szkolny.
            Dalszą część festynu poprowadzili przedstawiciele Agencji Eventowej „Alternatywa”, specjalizującej się w organizacji imprez plenerowych. Ich działania wywołały na buziach najmłodszych radosny i szczery uśmiech, a wśród rodziców
i opiekunów podziw i uznanie, dla umiejętności wciągnięcia wszystkich, bez względu na wiek, do wspólnej zabawy.
            Pod wodzą kapitana Grega i jego załogi uczestnicy zabawy wyruszyli na morska wyprawę. Wspólnie poszukiwaliśmy zaginionych fragmentów mapy, odbył
się również sprawdzian pirackich umiejętności, a w efekcie nastąpiło odnalezienie ukrytego skarbu, z którego każde dziecko mogło wylosować dla siebie drobny upominek.
            Piraci zaprosili również wszystkich zgromadzonych do odbycia taneczno-muzycznej podróży dookoła świata. Chętnie w niej uczestniczyły nie tylko dzieci,
ale także liczni dorośli.
W tej tanecznej wyprawie można było odbyć podróż po różnych zakątkach świata
i zgłębić wiedzę o kulturze  innych narodów.
            Program „Tańczy duży, tańczy mały” okazał się doskonałą animacją rodzinną, która połączyła w sobie to, co lubimy najbardziej, czyli muzyczne zagadki, wesołą muzykę i dużo tańca.
Mamy, w trakcie trwania wspólnej zabawy, mogły skorzystać z darmowego pirackiego salonu fryzjerskiego, z którego wychodziły ze wspaniałymi fryzurami, godnymi każdego prawdziwego pirata.
            W trakcie festynu można było także wziąć udział w bezpłatnym malowaniu twarzy, licytacji pakietów rodzinnych za pirackie pieniądze zgromadzone wcześniej
w trakcie rozgrywania licznych konkurencji oraz obejrzeć pokaz baniek mydlanych.
             na wszystkich uczestników festynu czekał również poczęstunek: pyszne lody, kiełbaski  z ogniska, napoje, kawa i herbata.
            Imprezę te można uznać za udaną. Z całą pewnością będziemy o niej długo pamiętać.

Autor: Bednarczyk Mirosław

• Festyn szkolny w Szkole Podstawowej w Chrząstowie