Jesteś tutaj: Strona główna / Inwestycje drogowe w Gminie Mielec nabierają tempa [WIDEO]

Inwestycje drogowe w Gminie Mielec nabierają tempa [WIDEO]

Data powstania: 2015-06-11 11:50
Data modyfikacji: 2015-06-11 11:50

10 czerwca Wójt Gminy Mielec Józef Piątek osobiście nadzorował pierwsze etapy inwestycji. W Goleszowie obecnie położono pierwsze dywaniki asfaltowe. Podobne powstaną w Rzędzianowicach, Woli Mieleckiej i Chrząstowie, gdzie już ruszyły prace budowlane.

- Ponad 755 671 zł to kwota jaką tylko w czerwcu zostanie wydana na wyżej wymienione inwestycje drogowe w Gminie Mielec . Część środków pozyskaliśmy z zewnątrz – informuje wójt Gminy Józef Piątek. – Inwestycje te podniosą atrakcyjność terenów gminy. W przypadku Rzędzianowic, Woli Mieleckiej i Chrząstowa budujemy całkiem nową infrastrukturę drogową - komentuje włodarz.

Przekazanie terenów budowy miało miejsce końcem maja. Wykonawcą wszystkich prac jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Mielcu. Umowne zakończenie inwestycji planowane jest na 30 czerwca bieżącego roku.

W dniu 10 czerwca w Goleszowie położono pierwszą z dwóch warstw asfaltu na odcinku 1100 metrów, co prezentuje załączony materiał filmowy. Dodatkowo w ramach rozpoczętych prac zostaną utwardzone pobocza.

Kolejnym terenem inwestycyjnym stały się Rzędzianowice. Znaczna modernizacja drogi gminnej Nr 103 435 Rzędzianowice /Kościół - SKR/ dz. ewid. nr 388, polegać ma na wyasfaltowaniu odcinka 540 metrów i szerokości 4 metrów. Również tu zostaną położone dwie warstwy asfaltu oraz nowe pobocza.

Najdłuższy odcinek drogi zostanie zmodernizowany w Woli Mieleckiej. Przebudowa drogi na dz. nr ewid. 71 oraz dz. ewid. 99/2, 94, 70/8, 69/3, 69/10, 68/2, 67/2 w miejscowości Wola Mielecka odbędzie się na odcinku 1850 metrów i sięgnie granicy z Rzędzianowicami. Na odcinku 260 metrów zostanie położony asfalt. Reszta drogi zostanie utwardzona kruszywem. Wartość tej inwestycji to ponad 311 tysięcy złotych.

Zakres inwestycji objął również dojazd do stadionu w Chrząstowie. 400 metrowy długi i 3 metry szeroki odcinek drogi zostanie pokryty asfaltem.

Ilość wyświetleń: 2036

• Inwestycje drogowe w Gminie Mielec nabierają tempa [WIDEO]