Jesteś tutaj: Strona główna / Kolejne dofinasowania dla Gminy Mielec

Data powstania: 2022-05-18 08:31
Data modyfikacji: 2022-05-18 08:35
Wytworzył: Urząd Gminy Mielec

Miło nam poinformować, że Gmina Mielec uzyskała kolejne dofinasowania. Tym razem na realizację zadań związanych z bezpieczeństwem cyfrowym Urzędu Gminy, rozwijaniem kompetencji i kwalifikacji mieszkańców oraz wsparcie lokalnych organizacji.

W maju 2022 roku Wójt Gminy Mielec Józef Piątek podpisał umowę z Centrum Projektów Polska Cyfrowa na dofinansowanie w wysokości 403 350,00 zł. W ramach grantu zaplanowane zostały działania związane z zapewnieniem cyberbezpieczeństwa gminnych systemów informatycznych, edukacją cyfrową i cyfryzacją urzędu.

Kolejne środki to 12 000,00 zł z Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi 2021-2025 na rok 2022 na działania służące realizacji Sołeckich Strategii Rozwoju Wsi. W ramach realizacji projektu o łącznej wartości 24 098,95 zł planowane jest doposażenie obiektu Ochotniczej Straży Pożarnej i Koła Gospodyń Wiejskich w miejscowości Chrząstów. Planowany wkład własny to 12 098,95 zł.

W 2022 roku udało nam się również pozyskać 15 000,00 zł na przeprowadzenie 6 inicjatyw edukacyjnych dla mieszkańców powiatu mieleckiego w ramach II etapu koncepcji "Uniwersytet Samorządności". Całkowita wartość projektu finansowanego w ramach Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi 2021-2025 na rok 2022 na realizację II etapu koncepcji „Uniwersytet Samorządności” to 20 000,00 zł.

Pozyskaliśmy również 5500,00 zł na budowe masztu flagowego przy budynku Urzędu Gminy Mielec. Zadanie zostanie sfinansowane z dotacji celowej z budżetu państwa przekazanej przez Województwo Podkarpackie ze środków rezerwy ogólnej budżetu państwa na zakup masztu i flagi oraz instalacji w ramach II etapu Projektu „Pod biało-czerwoną”

Autor: Kwaśnik Joanna

• Napis Cyfrowa Gmina