Jesteś tutaj: Strona główna / Laureaci Gminnego Konkursu z okazji 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości wybrani

Data powstania: 2018-11-20 15:09
Data modyfikacji: 2018-11-20 15:15
Wytworzył: Hiacynta Jamróz - Szkoła Podstawowa w Rydzowie

16 listopada 2018 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej racji uczniowie klas I – III pod kierunkiem Pani Hiacynty Jamróz przygotowali program poetycko – muzyczny pt. „Za naszą wolność”.

Uroczystość rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego. Później głos zabrała Pani Dyrektora Agnieszka Brzozowska, która wprowadziła wszystkich w atmosferę tego patriotycznego święta. Po części oficjalnej rozpoczął się występ artystyczny. Mali aktorzy w sposób przystępny i obrazowy przybliżyli kolegom historię naszego kraju – począwszy od czasu zaborów, a skończywszy na roku 1918. Program był przedstawiony w bardzo ciekawej formie – uczniowie recytowali wiersze z efektami wizualnymi, śpiewali piosenki. Młodzież szkolna z zainteresowaniem i w skupieniu oglądała i wysłuchała tej szczególnej lekcji historii.

Po zakończonej akademii nadszedł czas na uroczystą galę wręczenia nagród i dyplomów laureatom w Gminnym Konkursie z okazji 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Organizatorami konkursu byli: Wójt Gminy Mielec i Szkoła Podstawowa w Rydzowie, a jego adresatami – uczniowie szkół podstawowych naszej gminy. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach: oddziały przedszkolne i klasy I – III – konkurs plastyczny ph. „Moja mała Ojczyzna” oraz klasy IV – VIII – konkurs fotograficzny ph. „Piękno mojej małej Ojczyzny”.

Na  konkurs plastyczny wpłynęło 45 prac, zaś na konkurs fotograficzny 10 prac.  Spośród prac, które spełniały kryteria konkursu, komisja konkursowa w składzie Małgorzata Kania – fotograf, Agnieszka Brzozowska – dyrektor Szkoły, Hiacynta Jamróz – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, wyłoniła najładniejsze i przyznała:

NAGRODY – konkurs plastyczny ph. „Moja mała Ojczyzna”:

• Gabriela Zawisza – ZS w Chorzelowie
  • Kinga Budak – ZS w Chorzelowie
  • Dominika Bukała – SP w Rydzowie

WYRÓŻNIENIA – konkurs plastyczny ph. „Moja mała Ojczyzna”:

• Zuzanna Kwapisz – ZS w Woli Mieleckiej
  • Jakub Ortyl – SP Książnice
  • Renata Sawuła – ZSP w Rzędzianowicach
  • Konrad Bądzielewski – SP Rydzów
  • Wojciech Kilian – SP Rydzów
  • Julia Wilk – SP Rydzów
  • Wiktor Brzycki – SP Rydzów

NAGRODY – konkurs fotograficzny ph. „Piękno mojej małej Ojczyzny”:

• Nikola Łącz – ZSP w Rzędzianowicach
  • Weronika Ciejka – ZSP w Rzędzianowicach
  • Adrian Bukała – SP w Rydzowie

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu oraz ich opiekunom za wysiłek włożony w przygotowanie pięknych prac, sponsorom: Panu Józefowi Piątkowi – Wójtowi Gminy Mielec, Zarządowi Kina Cinema 3D w Mielcu za ufundowanie nagród.

Zaś laureatom serdecznie gratulujemy talentu oraz ciekawych pomysłów.

• Laureaci Gminnego Konkursu z okazji 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości wybrani