Jesteś tutaj: Strona główna / Na odpowiedź z Pałacu Buckingham Uczniowie Szkoły Podstawowej w Rydzowie czekali 2 miesiące.

Data powstania: 2018-10-08 12:24
Data modyfikacji: 2018-10-08 12:27
Wytworzył: Agnieszka Brzozowska

Na początku roku szkolnego uczniowie  szkoły w Rydzowie znów przekonali się, że brytyjska rodzina królewska otwarta jest na kontakty ze „zwykłymi śmiertelnikami”, nawet tymi z zagranicy, którzy to dopiero uczą się władać ich mową. Teraz, w nauce angielskiego pomagać będą im wydane pomoce dydaktyczne przysłane przez żonę Księcia Karola - Księżną Kamillę Parker Bowles. Pod adres szkoły w Rydzowie Księżna przysłała katalogi zawierające opowiadania o życiu brytyjskich monarchów, ilustracje książęcych herbów czy zdjęcia z królewskich posiadłości. Materiały te wydane zostały na dworze królewskim i opatrzone królewskimi godłami. Do przesyłki załączony był list, w którym Księżna podkreśliła swoją solidarność z wszystkimi , którzy tak jak ona kochają czytać.

Ten niecodzienny prezent okazał się miłym zaskoczeniem dla uczniów z Rydzowa. Pomysł napisania listu  poddała im  Pani Agnieszka Brzozowska ucząca języka angielskiego, która  kolejny raz zachęciła swoich uczniów do wymiany korespondencji z brytyjskim dworem.

Pierwsze kontakty wychowanków tejże szkoły  z rodziną królewską miały miejsce w 2016 roku, kiedy to z kolei Księżna Kate Middleton, żona Księcia Williama, przysyłała swoje zdjęcie wraz z podziękowaniem za kartkę urodzinową. Dziękując napisała : „To bardzo miło z Waszej strony, dziękuję i wysyłam najcieplejsze podziękowanie i życzenia.”

Tym razem, uczniowie szkoły w Rydzowie wyrazili uznanie dla Księżnej Kamilli Parker Bowles za jej kreatywność i konsekwencję w promowaniu czytelnictwa wśród najmłodszych warstw brytyjskiego społeczeństwa. W liście zawarta została prośba o materiały, które ubogaciłyby i ożywiły lekcje języka angielskiego .

Odpowiedź z Wielkiej Brytanii sprawiła uczniom masę radości i stała się dla nich zachętą do przygotowania kolejnych korespondencji. „Poczuliśmy się kimś ważnym skoro na dworze królewskim w Wielkiej Brytanii znają nasz adres i odpisują na nasze listy. Potraktowano nas bardzo poważnie ” – komentują uczniowie.

Autor: Małek Damian

• Na odpowiedź z Pałacu Buckingham Uczniowie Szkoły Podstawowej w Rydzowie czekali 2 miesiące.