Gmina Mielec

• Wide Screen

SZKOLENIE SZYBOWCOWE

samolotAeroklub Mielecki ogłasza szkolenie dofinansowane przez Gminę Mielec

Aeroklub Mielecki im. Braci Działowskich w ramach realizowanego zadania publicznego pn. „Organizacja szkolenia dzieci i młodzieży w lotnictwie poprzez organizację i przeprowadzenie szkolenia szybowcowego", które jest dofinansowane przez Gminę Mielec, przeprowadzi teoretyczne i praktyczne szkolenie szybowcowe z wykorzystaniem do startu wyciągarki dla 2 uczestników.

Uczestnicy szkolenia szybowcowego muszą spełniać następujące wymagania:

- wiek: 16 – 25 lat, muszą posiadać status ucznia/studenta (przy spełnieniu warunku: uczestnik musi posiadać wykształcenie co najmniej gimnazjalne lub równorzędne lub pobierać naukę, po ukończeniu której spełni to wymaganie), posiadać miejsce zamieszkania na terenach wiejskich Gminy Mielec.

Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu, po spełnieniu powyższych warunków, jest wypełnienie i złożenie w biurze AM następujących dokumentów:

• ksero legitymacji szkolnej/studenckiej,

• zgłoszenia kandydata na szkolenie lotnicze,

• ksero dowodu osobistego lub zgoda rodziców/opiekunów prawnych dotycząca udziału w podstawowym kursie szybowcowym (dla niepełnoletniego kursanta) potwierdzona przez notariusza,

• ksero świadectwa ukończenia szkoły.

Po ostatecznym wybraniu uczestników szkolenia będą oni zobowiązani do pokrycia 50% kosztów podstawowego szkolenia szybowcowego w wysokości 1.500,00 zł (słownie: jeden tysiąc pięćset złotych) oraz poddania się badaniom lotniczo – lekarskim (we własnym zakresie) przeprowadzanym przez lekarza orzecznika zatwierdzonego przez Urząd Lotnictwa Cywilnego (ULC).

ZAPRASZAMY!!!

Aeroklub Mielecki