Gmina Mielec

• Full Screen
  • Wide Screen

GMINNE OBCHODY ŚWIĘTA 3-GO MAJA

3-go maja podobnie jak w całej Polsce w Chorzelowie również świętowano Obchody 222 rocznicy Uchwalenia Pierwszej Polskiej Konstytucji. Gminne uroczystości rozpoczęła Msza św. w intencji Ojczyzny odprawiona w kościele pw. Wszystkich Świętych w Chorzelowie. Następnie uczestnicy na czele z Orkiestrą Dętą, sztandarami Ochotniczych Straży Pożarnych i Zespołów Szkół udali sie na Cmentarz Wojskowy na dalszą część uroczystości.

Po hymnie państwowym zagranym przez orkiestrę z Kolbuszowej i kilku słowach wprowadzenia w historię utworzenia konstytucji głos zabrał Wójt Gminy Mielec Kazimierz Gacek, który podziękował wszystkim za obecność i w pięknych, prosto od serca płynących słowach mówił o patriotyzmie i wolnej Polsce.

Następnie przedstawiciele władz samorządowych na czele z wójtem Gminy oraz Przewodniczącą Rady Gminy Mielec Magdaleną Bania, dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów Gminy Mielec, przedstawiciele Samorządów Wiejskich i organizacji społecznych złożyli wiązanki kwiatów. Uroczystości 3-cio majowe zakończył program "Tobie Polsko" w sali widowiskowej Ośrodka Kultury w wykonaniu ZPiT "Chorzelowiacy", na który składały sie pieśni patriotyczne oraz polskie tańce narodowe.