Gmina Mielec

• Wide Screen

KONSULTACJE SPOŁECZNE

OGŁOSZENIE

Z początkiem 2013r. uruchomiona zostaje możliwość konsultowania spraw ważnych dla naszych społeczności za pośrednictwem internetu. Wierzę, że Państwa wyważone i fachowe opinie, jak również zgłaszane zastrzeżenia i sygnalizowane potrzeby będą cennym źródłem wiedzy, tak ważnym przy podejmowaniu wielu istotnych decyzji zarówno dla mnie, jak i dla radnych naszej gminy.

Najważniejsze decyzje dla rozwoju gminy podejmuje Rada Gminy. Rolą wójta, jako organu wykonawczego jest realizowanie decyzji Rady.

Wójt również przedstawia Radzie Gminy większość propozycji uchwał. Kieruje także przygotowaniem i wdrożeniem projektów inwestycji oraz wielu innych działań.

Podejmowanie uchwał przez radnych zawsze jest poprzedzane drobiazgowym przedstawieniem problematyki na posiedzeniach komisji rady i często długimi i wnikliwymi dyskusjami radnych, tak na komisjach, jak i na sesjach Rady, kiedy dodatkowo głos zabierają sołtysi naszych wsi.

Od początku tej kadencji, kiedy zmieniliśmy Statuty Sołectw, w każdym sołectwie co najmniej 2 razy do roku muszą odbyć się zebrania wiejskie, na których staram się zawsze być. To było dotychczas najważniejsze miejsce szerokiej dyskusji z mieszkańcami.

Poza tym często konsultowane są sprawy związane z działalnością LKS i OSP z naszej Gminy.

Władze gminy są otwarte na rozmowy i wszelkie sugestie płynące od wszystkich mieszkańców.

Aby przybliżyć Państwu problematykę gminy oraz ułatwić przedstawienie własnego zdania, opinii w sprawach istotnych dla Państwa; budowy dróg, parkingów, gospodarki śmieciowej, azbestu itp. Proponuję częste zaglądanie na stronę internetową Gminy Mielec i dzielenie się spostrzeżeniami poprzez e-mail, czy to na mój adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , czy też na inne podane adresy skrzynek e-mail. Ze swojej strony serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy dotychczas do mnie pisali maile, dzielili się spostrzeżeniami na facebooku, czy poprzez gadu-gadu. Z wielką uwagą czytam pocztę i zawsze odpisuję. Cieszę się gdy jest to korespondencja podpisana. Podpis to podstawa odwagi obywatelskiej, świadectwo godności, autentycznej troski i dobrej wiary. Cieszę się, że mamy taki mieszkańców, którzy potrafią skrytykować i podyskutować poprzez e-mail. Cenię sobie kontakt z Państwem. Wierzę, że będzie nas więcej. Oczywiście czytam również pocztę anonimową i odpisuje też na pozostawione w niej adresy e-mail. Zapraszam Państwa do zapoznawania się z przedstawionymi problemami i do przedstawiania uwag oraz spostrzeżeń.

Wójt Gminy Mielec

/-/ Kazimierz Gacek