Wójt Gminy Mielec Józef Piątek oraz Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu w Chorzelowie zapraszają na wernisaż pokonkursowy wystawy plastycznej pt. „Wielkanoc”, który odbędzie się 4 kwietnia br. o godzinie 17:00 w Galerii Chorzelowskiego Ośrodka. W trakcie wydarzenia odbędzie się również dekoracja nagrodzonych i wyróżnionych osób.
Na konkurs wpłynęło blisko 450 prac wykonanych w różnych technikach plastycznych, nawiązujących do obrzędowości ludowej oraz tradycji chrześcijańskich. Głównym celem postawionym przed młodymi artystami było propagowanie tradycji, zwyczajów związanych ze Świętami Wielkanocnymi, pogłębianie wiedzy na temat znaczenia symboli świątecznych, kształtowanie zainteresowań kulturą ludową, a także rozwijanie wrażliwości plastycznej i twórczej ekspresji poprzez środki wyrazu plastycznego.
LAUREACI KONKURSU PLASTYCZNEGO „WIELKANOC”
I kategoria wiekowa: dzieci w wieku przedszkolnym
NAGRODY:
- Liliana Pubrat – Zespół Szkół w Trześni
- Aurelia Kicilińska – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Książnicach
- Alicja Harla – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Książnicach
- Milena Charlak – Zespół Szkół w Chorzelowie
- Zofia Drozd – Przedszkole Samorządowe w Chorzelowie
- Zuzanna Piechota – Zespól Szkolno-Przedszkolny w Chrząstowie
- Igor Cyran – Publiczne Samorządowe Przedszkole w Woli Mieleckiej
- Krzysztof Kolano – Przedszkole Samorządowe w Chorzelowie
- Mikołaj Trzpis – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rydzowie
- Karol Streb – Przedszkole Samorządowe w Chorzelowie
- Maksymilian Wilk – Przedszkole Samorządowe w Chorzelowie
- Dawid Cebula – Publiczne Samorządowe Przedszkole w Woli Mieleckiej
- Aleksander Lasek – Przedszkole Samorządowe w Chorzelowie
- Karolina Nidental – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Książnicach
WYRÓŻNIENIA:
- Małgorzata Karp – Zespół Szkół w Chorzelowie
- Mateusz Kozdęba – Zespół Szkól w Chorzelowie
- Igor Siębor – Publiczne Samorządowe Przedszkole w Woli Mieleckiej
- Zofia Barnat – Przedszkole Samorządowe w Chorzelowie
- Krzysztof Babula – Przedszkole- Zespól Szkolno-Przedszkolny w Chrząstowie
- Igor Indyk – Publiczne Samorządowe Przedszkole w Trześni
- Szymon Bajor – Zespól Szkół w Trześni
- Laura Siewierska – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Trześni
- Maja Rzemieniarz – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Książnicach
- Emilia Smoleń – Publiczne Samorządowe Przedszkole w Woli Mieleckiej
- Wojciech Szostecki – Publiczne Przedszkole Samorządowe w Woli Mieleckiej
- Karolina Midura – Publiczne Przedszkole Samorządowe w Woli Mieleckiej
- Franciszek Róg – Publiczne Przedszkole Samorządowe w Woli Mieleckiej
- Miłosz Brykała – Publiczne Przedszkole Samorządowe w Woli Mieleckiej
- Natalia Furman – Publiczne Przedszkole Samorządowe w Woli Mieleckiej
II kategoria wiekowa: uczniowie klas I-III szkół podstawowych
NAGRODY:
- Nikola Kilian – Zespół Szkól w Woli Mieleckiej
- Gabriela Mazur – Zespół Szkół w Chorzelowie
- Franciszek Sosiński – Zespół Szkół w Chorzelowie
- Paweł Markowski – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Chrząstowie
- Wojciech Lasek – Zespól Szkól w Chorzelowie
- Julia Głodzik – Zespół Szkół w Chorzelowie
- Maja Mikrut – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Książnicach
- Pola Adamarek – Zespól Szkolno-Przedszkolny w Woli Mieleckiej
- Michał Słomba – Zespól Szkolno-Przedszkolny w Chrząstowie
- Maja Maziarz – Zespól Szkól w Trześni
- Maja Pazdyk – Zespól Szkolno-Przedszkolny w Książnicach
- Maciej Budak – Zespól Szkół w Chorzelowie
- Dawid Lasek – Zespół Szkól w Podleszanach
- Emilia Dudzik – Zespół Szkół w Trześni
WYRÓŻNIEA:
- Nikola Ziomek – Zespół Szkół w Chorzelowie
- Zuzanna Polak – Zespól Szkół w Podleszanach
- Emilia Padykuła – Zespół Szkół w Podleszanach
- Patryk Tylutki – Zespół Szkół w Woli Mieleckiej
- Samuel Bieżyński – Zespół Szkół w Woli Mieleckiej
- Bartłomiej Straż – Zespól Szkolno-Przedszkolny w Rzędzianowicach
- Korneliusz Kiełb – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Chrząstowie
- Julia Markowska – Zespól Szkolno-Przedszkolny w Chrząstowie
- Karolina Kulpa-Kołacz – Zespól Szkolno-Przedszkolny w Książnicach
- Alan Wolak – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Książnicach
- Ada Bystrowska – Zespół Szkół w Chorzelowie
- Emilia Adamiec – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Chrząstowie
- Adam Kilian – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rydzowie
- Ewa Cisło – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Woli Mieleckiej
- Nikola Miga – Zespól Szkól w Woli Mieleckiej
III kategoria wiekowa: uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych
NAGRODY:
- Lena Mrozik – Zespół Szkół w Trześni
- Oliwia Wójcik – Zespół Szkół w Podleszanach
- Natalia Rolka – Zespół Szkół w Podleszanach
- Paulina Białek – Zespół Szkół w Podleszanach
- Benedykt Pokusa – Społeczna Szkoła Podstawowa w Złotnikach
- Antonina Jeleń – Społeczna Szkoła Podstawowa w Złotnikach
- Julian Burek – Zespół Szkół w Woli Mieleckiej
- Zuzanna Kliś – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Książnicach
WYRÓŻNIENIA:
- Milena Kępa – Społeczna Szkoła Podstawowa w Złotnikach
- Rita Rajca – Społeczna Szkoła Podstawowa w Złotnikach
- Aleksandra Szostecka – Zespół Szkół w Woli Mieleckiej
- Milena Brykała – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Książnicach
- Ksawery Ziobroń – Społeczna Szkoła Podstawowa w Złotnikach
- Oliwia Kawa – Społeczna Szkoła Podstawowa w Złotnikach
- Aneta Witek – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rzędzianowicach
- Zofia Grzech – Społeczna Szkoła Podstawowa w Złotnikach
- Mielna Słomba – Społeczna Szkoła Podstawowa w Złotnikach
Galeria zdjęć: