Jesteś tutaj: Strona główna / Wieści z Dyskusyjnego Klubu Książki

Data powstania: 2023-05-15 13:54
Data modyfikacji: 2023-05-15 13:55
Wytworzył: Justyna Ryczek – moderator DKK

W Dyskusyjnym Klubie Książki działającym w Bibliotece Publicznej w Woli Mieleckiej nastąpiły duże zmiany. Klub, wraz z osobą moderatora przeniósł się do Biblioteki Publicznej w Podleszanach.  Pierwsze spotkanie w nowym miejscu odbyło się 28 kwietnia i miało charakter organizacyjny.

Głównym celem DKK jest promocja kultury literackiej i czytelnictwa, ożywienie i integracja środowisk skupionych wokół biblioteki, a także zachęcenie nowych użytkowników do korzystania z naszych zbiorów. Programowi DKK przyświeca założenie, by co miesiąc swobodnie rozmawiać o wspólnie czytanych książkach. Tym, co łączy klubowiczów, jest czerpanie przyjemności z czytania i dyskusji na temat omawianych lektur. I wcale nie trzeba być specjalistą w dziedzinie literatury, by czerpać przyjemność z tych rozmów.

Dołączając do sieci klubów zyskujemy dostęp do całej listy świetnych książek – odpowiednia ilość egzemplarzy wybranego tytułu trafi do nas w zaplanowanym terminie. To dobra literatura, bardzo różnorodna: sensacja, literatura faktu, powieść przygodowa, historyczna, romanse. Co więcej, możemy z tej listy wybierać według naszych gustów.

Nasz Dyskusyjny Klub Książki  powstał 26.01.2015 w Bibliotece Publicznej w Woli Mieleckiej. Osiem  lat działalności to kilkadziesiąt spotkań i wspólnie przeczytanych  książek. To wyjazdy integracyjne, imprezy literackie, wieczorki poetyckie, a przede wszystkim spotkania autorskie. Gościliśmy znane i popularne pisarki. Z naszym klubem spotkała się m.in.  Małgorzata Gutowska-Adamczyk, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Karolina Wilczyńska, Krystyna Mirek, Agnieszka Lis.

Od kwietnia  DKK funkcjonuje w Bibliotece w Podleszanach. Na inauguracyjnym spotkaniu dołączyły do nas nowe klubowiczki. Wspólnie wybraliśmy nazwę grupy - Literacki Sabat. Otrzymaliśmy również z MiWBP w Rzeszowie zestawy książek na kolejne spotkania. Najbliższe plany to spotkanie autorskie z mielecką pisarką Mają Drozd, autorką książki „Pomiędzy kłamstwami”.

Jeśli lubisz czytać i lubisz rozmawiać o literaturze, przy dobrej kawie i herbacie – dołącz do nas. Serdecznie zapraszamy!

• Siedem kobiet siedzi przy stole w bibliotece.