^ do góry

Jesteś tutaj: Strona główna / Wola Mielecka zdobyła Puchar Wójta Gminy Mielec [FOTO]
pobierz pdfa z artykułem
wydrukuj

Wola Mielecka zdobyła Puchar Wójta Gminy Mielec [FOTO]

Data powstania: 2015-07-28 07:50
Data modyfikacji: 2015-07-28 09:33

W niedzielę 26 lipca na stadionie sportowym w Złotnikach odbył się finał Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Mielec. W decydującym meczu zmierzyły się zespoły z Podleszan i Woli Mieleckiej. Mecz jednak nie rozstrzygnął się w 90 minutach.

Pierwszy etap turnieju rozpoczął się już 19 lipca. Rozgrywki, które skupiły najlepsze drużyny z Gminy Mielec. Każdy zawodnik startujący w turnieju musiał być mieszkańcem gminy. Reprezentacje z miejscowości Goleszów, Chrząstów, Podleszany, Trześń, Wola Mielecka, Złotniki, Rzędzianowice, Chorzelów, Wola Chorzelowska utworzyły III grupy, z których do ścisłego finału dotarły drużyny z Podleszan, Woli Mieleckiej, Chorzelowa i gospodarzy Złotnik:

- Dziękuję za ogromny trud i walkę jaką włożyliście w dzisiejszy finał. Nie ma dla mnie przegranych dla mnie jesteście wszyscy zwycięzcami. Szczególne podziękowanie dla gospodarza dzisiejszych zawodów klubu LKS Złotniczanka Złotniki w osobie pana prezesa Roberta Ciejki. Igrzyska sportowe jakie mieliśmy okazję oglądać są motywacją dla wszystkich, aby grać i być sprawnym fizycznie - to dobry wzorzec jaki promujecie- komentował obecny podczas turnieju Wójt Gminy Mielec Józef Piątek.

W pierwszym meczu półfinałowym drużyna z Chorzelowa podejmowała Podleszany. Mecz od pierwszych minut był bardzo zacięty. Już w 3 minucie arbiter pokazał pierwszą żółtą kartkę, których w tym meczu oglądaliśmy naprawdę dużo. Pierwszą bramkę dla Podleszan zdobył Jan Świst, pokonując bramkarza z Chorzelowa strzałem z rzutu wolnego. Wynik spotkania (2:0) ustalił w drugiej połowie Tomasz Siembab, wykorzystując zamieszanie pod bramką rywala, wbił ją do siatki z bliskiej odległości. Chociaż mecz wydawał się wyrównany, to ekipa z Podleszan okazała się być skuteczniejsza, zapewniając sobie tym zwycięstwem udział w finale.

W kolejnym meczu półfinałowym drużyna Gospodarzy turnieju próbowała pokonać zawodników z Woli Mieleckiej. Przez pierwsze 15 minut spotkania chyba nikt z oglądających rywalizację, nie wskazałby faworyta. Niedługo po kwadransie walki piłkę z siatki wyciągnął bramkarz ekipy Złotnik, a pokonał go Grzegorz Bierzyński. Kilka minut później Gospodarze cieszyli się z wyrównania po strzale Waldemara Krupy, ale radość trwała krótką chwilę, boczny arbiter podniósł chorągiewkę sygnalizując spaloną pozycję. Pierwsza połowa zakończona wynikiem 1:0. W drugiej części spotkania gospodarze zabrali się do odrabiania strat, kiedy Robert Misztal (Złotniki) zdobył wyrównująca bramkę, wydawało się, że mecz rozpoczął się na nowo. Uśmiechy na twarzach kibiców gospodarzy zgasił Bańka wykonując rzut karny, Golkiper wyczuł Banie, ale ten przytomnie dobił i umieścił piłkę w siatce. Ostatnią bramkę ponownie zdobył Bierzyński, tym razem głową, kończąc mecz wynikiem 3:1.

Finał był pojedynkiem dwóch dobrze ułożonych zespołów. Woli Mieleckiej i Podleszan. Emocje udzieliły się nie tylko zawodnikom, ale i kibicom obu drużyn. Każda decyzja sędziego była krytykowana a zawodnicy na ławce rezerwowej wstawili z miejsc. Akcje rozgrywane były w dobrym tempie a walka jaką mogliśmy oglądać zasługiwała na miano finału. Nie upłynęło 5 minut kiedy Karol Mierzwa pokonał bramkarza dając prowadzenie drużynie z Podleszan. Przez długi czas, wynik 1:0 nie uległ zmianie. Dopiero w drugiej połowie Łukasz Zawierucha doprowadził do wyrównania i o tym kto zgarnie puchar z rąk samego włodarza Józefa Piątek miały decydować karne. W wykonywaniu jedenaski lepsi byli zawodnicy Woli Mieleckiej, którzy bezbłędnie trafiali do siatki (3:0). Puchar Wójta Gminy Mielec 2015 trafił w ręce Woli Mieleckiej

Oficjalnej dekoracji zespołów dokonał sam wójt Piątek, Przewodniczący Rady Gminy – Jan Kołodziej i prezes klubu LKS Złotniczanka Złotniki – Robert Ciejka.