Jesteś tutaj: Strona główna / Dofinansowanie na zakup fantoma do prowadzenia ćwiczeń i szkoleń ratowniczych

Dofinansowanie na zakup fantoma do prowadzenia ćwiczeń i szkoleń ratowniczych

Data powstania: 2024-01-03 10:51
Data modyfikacji: 2024-01-03 10:53
Wytworzył: Urząd Gminy Mielec

Miło nam poinformować, że dzięki podpisanej w grudniu 2023 roku umowie prewencyjnej z PZU Życie SA, Gmina Mielec zakupi fantom Resusci Anne QCPR Full Body Rechargeable (waliza na kółkach) z tabletem z QCPR SkillReporter do prowadzenia ćwiczeń i szkoleń ratowniczych.

Dotacje udało się uzyskać dzięki złożeniu wniosku do Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń na Życie Spółka Akcyjna, który w ramach prowadzenia działalności wspiera działania mające na celu zapobieganie powstawaniu lub zmniejszanie skutków wypadków ubezpieczeniowych. Wysokość dotacji z funduszu prewencyjnego PZU Życie SA to 10 000,00 złotych. Środki zostaną przeznaczone na zakup fantoma do ćwiczeń ratowniczych. Realizacja tego zadania ma na celu ochronę zdrowia oraz szeroko pojętą profilaktykę zdrowotną polegające na dofinansowaniu działań przyczyniających się do poprawy zdrowia społeczeństwa, wydłużenia życia ludzkiego oraz zmniejszenia liczby zachorowań i wypadków, poprzez uzupełnienie wyposażenia w sprzęt do prowadzenia doskonalenia zawodowego z zakresu medycznych działań ratowniczych na poziomie podstawowym.

Mamy nadzieję, że pozyskane dofinansowanie pozwoli na zakup sprzętu, który wspomoże przygotowanie do działań ratowniczych strażaków ochotniczych straży pożarnych.

Autor: Śliwa Cyprian

• Logo PZU