Jesteś tutaj: Strona główna / Kończymy budowę kanalizacji, zaczynamy przebudowę dróg

Kończymy budowę kanalizacji, zaczynamy przebudowę dróg

Data powstania: 2023-10-06 14:24
Data modyfikacji: 2023-10-06 14:27
Wytworzył: Urząd Gminy Mielec

Ponad 13 mln złotych to środki, które trafiły do Gminy Mielec (7,4 mln) i Powiatu Mieleckiego (6,3 mln) na realizacje przyszłorocznych zadań drogowych na terenie Gminy Mielec.

Zaplanowano do realizacji następujące zadania:

Gmina Mielec

• Przebudowa drogi gminnej nr 103432R Wola Mielecka - Rzędzianowice (graniczna).
  • Przebudowa drogi gminnej nr 103405R Trześń - Wola Chorzelowska - Szydłowiec w miejscowości Trześń.
  • Przebudowa i rozbudowa drogi gminnej nr 103422R Rydzów (Zalesie) - Tarnowiec I w miejscowości Podleszany.
  • Modernizacja infrastruktury wewnętrznych dróg gminnych w sołectwie Chorzelów.
  • Przebudowa drogi gminnej nr 103435R Rzędzianowice (Kościół-SKR) polegająca na remoncie chodnika.

Powiat Mielecki

• Przebudowa drogi powiatowej nr 1161R klasy "G" - głównej relacji Tuszów Narodowy - Chorzelów - Mielec  w m. Chorzelów polegająca na przebudowie: drogi dla pieszych na drogę dla pieszych i rowerów, zatok autobusowych wraz z peronami przystankowymi i dojściami do peronów.
  • Przebudowa dróg powiatowych w miejscowościach: Złotniki, Chorzelów, Jamy leżących na terenie powiatu mieleckiego.

W większości są to środki Rządowe pozyskane w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg,  Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych dla terenów popegeerowskich. W puli tej są także środki pozyskane z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Dzięki inwestycjom drogowym zwiększy się komfort i bezpieczeństwo mieszkańców korzystających z lokalnego układu drogowego.

Pozyskane środki zewnętrzne na działania przy drogach powiatowych to efekt współpracy samorządu gminnego i powiatowego.

Ogromne podziękowania dla Pana Posła Fryderyka Kapinosa za dostrzeżenie potrzeb inwestycyjnych Gminy Mielec i podjęte starania w pozyskaniu dla gminy tak ogromnych środków.

• Pięć osób, w tym wójt Józef Piątek i poseł Fryderyk Kapinos pozują do zdjęcia przed budynkiem szkoły
  • Tablica trzymana w dłoniach z napisem: Gmina Mielec otrzymała 1 880 439 zł na zadanie Przebudowa drogi gminnej nr 103432R
  • 7 osób w tym wójt Józef Piątek i poseł Fryderyk Kapinos pozują do zdjęcia na drodze. W tle domy mieszkalne.
  • 5 osób, w tym wójt Józef Piątek i poseł Fryderyk Kapinos pozują do zdjęcia na parkingu przed kościołem.
  • 9 osób, w tym wójt Józef Piątek i poseł Fryderyk Kapinos pozują do zdjęcia na parkingu.
  • Tablica Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych trzymana w dłoniach. Napis: Gmina Mielec 1 900 000 zł. Modernizacja infrastruktury dróg gminnych w sołectwie Chorzelów, Gmina Mielec.
  • Tablica trzymana w dłoniach z napisem: Powiat Mielecki otrzymał 2 307 927 zł na zadanie Przebudowa drogi powiatowej nr 1161R
  •  Tablica trzymana w dłoniach z napisem: Powiat Mielecki otrzymał 4 miliony zł na zadanie Przebudowa dróg powiatowych.