Jesteś tutaj: Strona główna / Najlepsi z najlepszych - Gala "Wyjątkowy Uczeń 2020/2021"

Najlepsi z najlepszych - Gala "Wyjątkowy Uczeń 2020/2021"

Data powstania: 2021-06-25 17:09
Data modyfikacji: 2021-06-25 17:13
Wytworzył: Urząd Gminy Mielec

Józef Piątek Wójt Gminy Mielec przyznał nagrody „Wyjątkowy Uczeń 2020/2021”. Uroczysta gala na którą przybyli najzdolniejsi uczniowie wraz z rodzicami oraz dyrektorzy i nauczyciele szkół odbyła się w środę (23.06) w chorzelowskim Ośrodku Kultury.

Z roku na rok przybywa uczniów, którzy swoją wiedzą wybijają się wysoko ponad przeciętną. Osiągają Oni imponujące wyniki w nauce oraz zajmują wysokie miejsca w konkursach i olimpiadach przedmiotowych na szczeblu wojewódzkim, międzywojewódzkim i ogólnopolskim. – Corocznie naszym spotkaniom z okazji „Gali Wyjątkowy Uczeń Gminy Mielec” towarzyszą duże emocje. To wyjątkowy dzień, podczas  którego możemy spotkać się z osobami, które przez cały rok bardzo ciężko pracowały. Wspierani przez rodziców i nauczycieli poświęcali swój czas nauce. Bardzo serdecznie gratuluję i dziękuję, że przyczyniacie się do podnoszenia poziomu edukacji. Jesteście wspaniali i stanowicie elitę, wśród której, wszyscy bardzo dobrze się czują – zwrócił się do wyróżnionych Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec.

O oprawę artystyczną gali zadbali uczniowie Zespołu Szkół w Podleszanach, przygotowani przez nauczycieli Renatę Wójcik, Marcina Michalika oraz Waldemara Ozgę. W humorystycznej inscenizacji aktorzy dokonali „sądu nad uczniem” oraz ze śpiewem na ustach przywitali zbliżające się wakacje. Po części artystycznej przyszła pora na wręczenie nagród i dyplomów dla uczniów oraz rodziców. Ponadto specjalne listy gratulacyjne otrzymali nauczyciele,  którym w kończącym się roku szkolnym udało się wychować laureata lub finalistę konkursów kuratoryjnych. Są to Renata Flis z Zespołu Szkół w Chorzelowie oraz pedagodzy Zespołu Szkół w Woli Mieleckiej Sabina Stachura, Renata Pogoda, Renata Godek, Bogusława Skowron.

W tym roku komisja w skład której weszli Bożena Mazur, Sekretarz Gminy Mielec, Barbara Szwakop, Kierownik Referatu Oświaty i Spraw Społecznych oraz Larysa Wieczerzak, Referent Referatu Oświaty i Spraw Społecznych, na podstawie złożonych wniosków przyznała nagrody dla najlepszych uczniów osiągających bardzo wysokie wyniki w nauce oraz laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych ogłoszonych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

Tytuł „Wyjątkowy uczeń” otrzymali finaliści i laureaci konkursów ogłaszanych przez Kuratora Oświaty w Rzeszowie.

• Filip Paterak - uczeń Zespołu Szkół w Chorzelowie, Finalista Kuratoryjnego Konkursu Przedmiotowego z Historii.
  • Matylda Kremer – uczennica Zespołu Szkół w Woli Mieleckiej, Finalistka Przedmiotowego Konkursu z Języka Niemieckiego dla szkół podstawowych.
  • Maksym Kremer – uczeń Zespołu Szkół w Woli Mieleckiej, Laureat Konkursu z Języka Niemieckiego oraz Finalista Przedmiotowego Konkursu z Języka Angielskiego dla szkół podstawowych.
  • Kamil Kręcigłowa - Finalista Przedmiotowego Konkursu z Matematyki dla szkół podstawowych.
  • Sebastian Rec - Laureat Przedmiotowego Konkursu z Matematyki i Fizyki dla szkół podstawowych.

Tytuł „Wyjątkowy uczeń” otrzymali uczniowie szkół podstawowych osiągający bardzo wysokie wyniki w nauce.

• Kinga Budak - uczennica Zespołu Szkół w Chorzelowie.
  • Emilia Małek - uczennica Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Chrząstowie.
  • Katarzyna Szostek - uczennica Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Książnicach.
  • Paweł Koceniak - uczeń Zespołu Szkół w Podleszanach.
  • Anna Krakowska - uczennica Szkoły Podstawowej w Rydzowie.
  • Monika Sierak - uczennica Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rzędzianowicach.
  • Katarzyna Tymuła - uczennica Zespołu Szkół w Trześni.
  • Weronika Klimczak - uczennica Zespołu Szkół w Woli Mieleckiej.
  • Maria Wilk - uczennica Społecznej Szkoły Podstawowej w Złotnikach.

Tytuł „Najlepsza Szkoła Gminy Mielec 2020/2021” za stwarzanie doskonałych warunków umożliwiających uczniom zdobycie i pogłębianie wiedzy oraz za przygotowanie największej liczby laureatów i finalistów konkursów ogłaszanych przez Kuratora Oświaty w Rzeszowie trafił do Zespołu Szkół w Woli Mieleckiej.

Autor: Kwaśnik Joanna

• Grupa dziewięciorga uczniów stoi w szeregu na scenie z dyplomami w dłoniach.
  • Czternaścioro uczniów trzymających dyplomy stoi na scenie. Obok stoją Wójt Gminy Mielec i Przewodniczący Rady Gminy Mielec. W tle wisi tablica z napisem Gala Wyjątkowy Uczeń. Nagroda Wójta Gminy Mielec
  • Wójt Gminy Mielec wręcza uczennicy dyplom. Obok stoi Przewodniczący Rady Gminy Mielec. Z tyłu stoi grupka uczniów i widać napis Gala Wyjątkowy Uczeń. Nagroda Wójta Gminy Mielec
  • Przewodniczący Rady Gminy Mielec wręcza uczniowi dyplom. Obok stoi Wójt Gminy Mielec. W tle widać napis Gala Wyjątkowy Uczeń. Nagroda Wójta Gminy Mielec
  • Kilkanaścioro uczniów stoi na scenie i występuje do trzech ustawionych mikrofonów.
  • Sześć kobiet i trzech mężczyzn stoi na scenie. Pięć kobiet trzyma w dłoniach róże i dyplomy. W tle widać napis Gala Wyjątkowy Uczeń. Nagroda Wójta Gminy Mielec
  • Dwadzieścia cztery dorosłe osoby stoją na scenie. Część z nich trzyma róże i dyplomy. W tle widać napis Gala Wyjątkowy Uczeń. Nagroda Wójta Gminy Mielec