Jesteś tutaj: Strona główna / „Podium” Powiatowego Konkursu Wiedzy Technicznej zdominowane przez uczniów naszej gminy

Data powstania: 2024-04-16 14:32
Data modyfikacji: 2024-04-16 14:33
Wytworzył: Urząd Gminy Mielec

W dniu 13 kwietnia odbył się II oraz III finałowy etap Powiatowego Konkursu Wiedzy Technicznej Elektro-Tech rozgrywany w Zespole Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Naszą gminę reprezentowali uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Książnicach, Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Rzędzianowicach, Społecznej Szkoły Podstawowej w Złotnikach, Zespołu Szkół w Woli Mieleckiej oraz Zespołu Szkół w Trześni.

W II etapie konkursu wzięło udział 35 uczniów z 18 szkół całego powiatu mieleckiego. Po zmaganiach w II etapie konkursu, Bartłomiej Wardęga (ZS Trześń), Hanna Trojnacka (ZS Trześń) oraz Sebastian Torba (ZS Wola Mielecka) zakwalifikował się do ostatecznego III finałowego etapu konkursu, w którym wzięło udział 10 najlepszych uczniów.

Uczestnicy oprócz wiedzy teoretycznej z zakresu przedmiotów ścisłych i technicznych musieli wykazać się sporymi umiejętnościami praktycznymi. Nie jest łatwo po krótkim przeszkoleniu poradzić sobie z samodzielną obsługą stacji lutowniczej, czytaniem schematów montażu, a ostatecznie z fachowym montażem oraz uruchomieniem układu elektronicznego. Takich właśnie umiejętności wymagał ostatni – praktyczny etap finałowych zmagań, do którego przystąpili najlepsi uczniowie spośród wszystkich uczestników konkursu.

Miło nam poinformować iż najlepszym uczestnikiem całego Powiatowego Konkursu Wiedzy Technicznej „ElektroTech” okazał się uczeń Zespołu Szkół w Trześni – Bartłomiej Wardęga natomiast trzeci w całym powiecie okazał się uczeń Zespołu Szkół w Woli Mieleckiej– Sebastian Torba. Uczestnicy finału otrzymali cenne nagrody a dodatkowo Bartek jak i Sebastian zaszczytny tytuł laureata konkursu, co skutkuje dodatkowymi punktami podczas naboru do szkół ponadpodstawowych. Uczniów do konkursu przygotowywał nauczyciel informatyki – Pan Tomasz Włodarczyk

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Organizatorzy oraz sponsorzy konkursu na tle banerów reklamowych wręczają nagrody oraz gratulują uczniowi za zajęcie I-go miejsca w konkursie.
  • Organizatorzy oraz sponsorzy konkursu na tle banerów reklamowych wręczają nagrody oraz gratulują uczniowi za zajęcie III-go miejsca w konkursie.
  • Organizatorzy konkursu, sponsorzy oraz zwycięzcy konkursu wraz z dyplomami i nagrodami na tle banerów reklamowych
  • Zwycięzca konkursu wraz z opiekunem na tle banerów reklamowych
  • Zdobywca trzeciego miejsca konkursu wraz z opiekunem na tle banerów reklamowych