Jesteś tutaj: Strona główna / „Uniwersytet Samorządności” w Gminie Mielec

Data powstania: 2021-10-25 11:50
Data modyfikacji: 2021-10-25 11:51
Wytworzył: Urząd Gminy Mielec

Gmina Mielec zakończyła realizację I etapu koncepcji „Uniwersytet Samorządności” w ramach Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2021 – 2025.

Celem koncepcji jest stworzenie warunków umożliwiających przeprowadzenia inicjatyw edukacyjnych w ramach koncepcji „Uniwersytetu Samorządności” mającej na celu  wdrażanie działań  ukierunkowanych na wspieranie idei społeczeństwa obywatelskiego na obszarach wiejskich. Głównym jej założeniem  jest stworzenie warunków do przeprowadzenia inicjatyw edukacyjnych takich jak szkolenia, zajęcia, kursy, warsztaty, które stanowiłyby odpowiedź na zapotrzebowanie lokalnych społeczności w zakresie samorządności.

Celem podejmowanych przez kolejne cztery lata przez Gminę Mielec działań będzie podniesienie poziomu świadomości i aktywności społecznej na obszarach wiejskich powiatu mieleckiego. W kolejnym roku Gmina Mielec będzie informować o możliwości zgłaszania swoich propozycji inicjatyw edukacyjnych, które następnie organizowane będą w Samorządowym Ośrodku Kultury i Sportu w Chorzelowie. Aby można było wykonać organizowane w kolejnych latach inicjatywy, w październiku zrealizowano zadanie pn. Remont budynku Samorządowego Ośrodka Kultury i Sportu w Chorzelowie w celu dostosowania go do potrzeb realizacji zajęć i warsztatów w ramach koncepcji „Uniwersytet Samorządności”.

Remont wykonano przy pomocy środków z budżetu Województwa Podkarpackiego w ramach Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2021-2025. Całkowita wartość zadania to 40 796,86 zł, dofinansowanie wyniosło  15 000,00 zł, a wkład własny 25 796,86 zł.

Autor: Kwaśnik Joanna

• Korytarz w budynku, ściany oraz sufit w kolorze białym, podłoga wykonana z paneli drewnianych. Po lewej stronie rząd drzwi, po prawej stronie korytarza otwarta wnęka do pomieszczenia.
  • Otwarte pomieszczenie w budynku, po lewej stronie korytarz oraz rząd drzwi. Podłoga z paneli drewnianych. Po prawej stronie zamykane szafki na podłodze sięgające okien.
  • Widok na otwarte pomieszczenie z drugiej strony. Po prawej stronie korytarz, po lewej szafki oraz okno. Na środku prostopadłościenny stolik. Przy ścianie granatowa kanapa oraz obraz na sztaludze.