Gmina Mielec   Oficjalny Serwis Internetowy
              Gminy Mielec

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Drukuj

TERENY PRZEZNACZONE POD ZABUDOWĘ MIESZKANIOWĄ, USŁUGOWĄ I REKREACYJNĄ

1. Działki położone w Chorzelowie o pow. ok. 0.16 ha z możliwością zabudowy mieszkaniowej po uzyskaniu decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu. W pasie drogi wewnętrznej sieć wodociągowa, w pasie głównej drogi gminnej sieć gazowa, w otoczeniu sieć kanalizacyjna i elektroenergetyczna. W niedalekim sąsiedztwie istniejąca zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna. W promieniu 1 km, szkoła, przedszkole, boisko sportowe, Gminny Ośrodek Kultury, kościół, sklepy, poczta, gabinet lekarski, droga wojewódzka Mielec – Tarnobrzeg.

chorzelow


2. Działki położone w Woli Chorzelowskiej o łącznej powierzchni ok. 4.5 ha, przeznaczone pod zabudowę mieszkaniową z możliwością nieuciążliwych usług (np. gabinety lekarskie, sklepy), zlokalizowane bezpośrednio przy drodze gminnej, która będzie zmodernizowana w bieżącym roku –obecnie trwają prace nad planem zagospodarowania przestrzennego dla w/w obszaru. W pasie drogi gminnej sieć wodociągowa, gazowa, elektroenergetyczna, projektowana sieć kanalizacyjna. Nieruchomości położone są w cichej i spokojnej okolicy na obszarze NATURA 2000 w sąsiedztwie z lasem państwowym. Uchwalenie planu zagospodarowania przestrzennego planowane jest na jesień bieżącego roku, co uprości i ułatwi procedury inwestycyjne. W promieniu 1,5 km szkoła, przedszkole, gabinet lekarski, boisko sportowe, kościół, sklepy, hotel wraz z ośrodkiem rekreacyjno-sportowym. Dojazd do Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Mielcu ok. 10 min.

wola_chorzelowska


3. Nieruchomości gruntowe niezabudowane, położone we wsi Wola Mielecka z dostępem do drogi wojewódzkiej poprzez ziemne utwardzone drogi gminne. W rejonie drogi gminnej uzbrojenie gruntów w sieć wodociągową i elektroenergetyczną, projektowana sieć kanalizacji sanitarnej, w otoczeniu sieć gazowa. Działki 1077/8, 1077/9 i 1077/7 od strony północno-zachodniej bezpośrednio sąsiadują ze zbiornikiem wodnym. Część działki 1077/7 jest zalana przez znajdujący się obok zbiornik wodny. Zgodnie z uchwałą Rady Gminy Mielec Nr XXXIV/196/2006 z dnia 18 lipca 2006 r. – jako przeznaczenie podstawowe tereny zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej wolnostojącej z przeznaczeniem uzupełniającym:

- nieuciążliwe usługi komercyjne (w tym handlu) wbudowane w budynki mieszkalne lub gospodarcze

- obiekty małej architektury

- zieleń ozdobna i rekreacyjna

- urządzenia i sieci infrastruktury technicznej

- miejsca parkingowe niezbędne dla obsługi zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej

wola_mieleckaTERENY INWESTYCYJNE

1. Działki przeznaczone pod tereny inwestycyjne ulokowane są w miejscowości Wola Mielecka (województwo podkarpackie, powiat mielecki, gmina Mielec) i znajdują się w posiadaniu Gminy Wiejskiej Mielec. Powierzchnia działek wynosi 18,2624 ha, istnieje też możliwość dokupienia kolejnych działek o powierzchni co najmniej 7 ha. Orientacyjna cena gruntu wynosi 30 PLN za metr kwadratowy (wliczając VAT).

Przedmiotowe działki zostaną określone jako tereny inwestycyjne w przygotowywanym miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego (plan zostanie ukończony do końca 2013 roku). Badania hydrologiczne i geologiczne pozwalają na prowadzenie działalności inwestycyjnej. Obecnie działki nie są użytkowane, różnica poziomu terenu wynosi 1,4 metra.

Do działek prowadzi droga o szerokości pasa drogowego 7 metrów z nawierzchnią tłuczniową. Planowana jest droga o szerokości 15 metrów z nawierzchnią asfaltową. Planowana obwodnica Mielca umożliwi między innymi dojazd do Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Mielcu w ciągu 10 minut. Bocznica kolejowa znajduje się w odległości 5 km, najbliższe lotnisko zlokalizowane jest w północnej części Mielca, w odległości 10 km. Najbliższe miasto wojewódzkie – Rzeszów – znajduje się w odległości 65 km.

Na działce istnieje możliwość podłączenia się do przyłącza elektrycznego znajdującego się w odległości 800 metrów. Odległość do przyłącza gazowego wynosi 1100 metrów, natomiast do przyłącza wodno – kanalizacyjnego to 100 metrów.

wola_mielecka2


2. Działka przeznaczona pod tereny inwestycyjne (usługowe) ulokowana jest w miejscowości Wola Chorzelowska (województwo podkarpackie, powiat mielecki, gmina Mielec) i znajduje się w posiadaniu Gminy Wiejskiej Mielec. Powierzchnia działki wynosi 5,40 ha, istnieje też możliwość dokupienia kolejnych działek. Orientacyjna cena gruntu wynosi 30 PLN za metr kwadratowy (wliczając VAT ).

Przedmiotowa działka zostanie określona jako teren przeznaczony pod inwestycyjne (usługowe) w przygotowywanym miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego (plan zostanie ukończony do końca 2013 roku). Badania hydrologiczne i geologiczne pozwalają na prowadzenie działalności inwestycyjnej. Obecnie działka nie jest użytkowana, różnica poziomu terenu wynosi 0,5 metra.

Do działek prowadzi droga wewnętrzna o szerokości pasa drogowego 6 metrów. Odległość do budowanej obecnie północno – wschodniej obwodnicy Mielca wynosi 2 km, dzięki niej dojazd do Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Mielcu będzie zajmował nie więcej niż 10 minut. Bocznica kolejowa znajduje się w odległości 8 km, najbliższe lotnisko zlokalizowane jest w północnej części Mielca, w odległości 3 km od działki. Najbliższe miasto wojewódzkie – Rzeszów – znajduje się w odległości 65 km.

Na działce istnieje możliwość podłączenia się do przyłącza elektrycznego znajdującego się w odległości 40 metrów od granicy działki. Odległość do przyłącza gazowego wynosi 100 metrów, natomiast do przyłącza wodno – kanalizacyjnego to 120 metrów.

wola_chorzelowska2NIERUCHOMOŚĆ NA SPRZEDAŻ

urzad

Atrakcyjnie położona nieruchomość w środkowej części miasta Mielca z bardzo dobrym dojazdem. Aktualnie siedziba Urzędu Gminy Mielec, przy ulicy Jadernych 7, składająca się z placu o pow. 827 m² z budynkiem administracyjnym i garażem. Nieruchomość jest ogrodzona oraz posiada parking na ok. 30 samochodów.

Budynek administracyjny:

- Powierzchnia użytkowa - 685,57 m²

- kubatura - 3 170,00 m³

Ilość kondygnacji :

- nadziemnych - 3

- podziemnych - 1

Konstrukcja budynku :

- fundamentu - żelbetowe

- ściany cegła pełna - cegła pełna plus styropian

- stropy - Acermaca

- dach - stropodach żelbetowy

- schody - żelbetowe

Wyposażenie w instalacje i urządzenia :

- gazowa - ciepła woda i centralne ogrzewanie

- woda - wodociąg miejski

- CO - gazowe

- ściekowa - miejska

- deszczowa - miejska

- elektryczna - sieć miejska

- odgromowa - indywidualna

- alarmowa - indywidualna

- wentylacyjna - grawitacyjna

- spalinowa - indywidualna /grawitacyjna/TERENY POD INWESTYCJE

Zakres oferty inwestycyjnej Gminy Mielec obejmuje możliwość inwestowania na następującym terenie:

 

Obszar w Woli Mieleckiej o powierzchni nieruchomość: 18,26 ha

- działka nr1450, powierzchnia: 11,60 ha

- działka nr 1449, powierzchnia: 6,66 ha

wola_mielecka

 


 

Obszar w Woli Chorzelowskiej o powierzchni nieruchomości: 11,58 ha

- działka nr 319/1, powierzchnia: 6,18 ha

- działka nr 1, powierzchnia: 5,40 ha

wola_chorzelowska

 


 

Obszar w Chorzelowie o powierzchni nieruchomości: 1,11 ha (przy lotnisku)

- działka nr 783, powierzchnia nieruchomości: 1,11 ha

chorzelow

 


 

Obszar w Rzędzianowicach o powierzchni nieruchomości: 15,8 ha

- działka nr 1320, powierzchnia nieruchomości 2.01 ha

- działka nr 1354, powierzchnia nieruchomości 13,79 ha

rzedzianowice

Inwestorzy uzyskają w Urzędzie Gminy Mielec pomoc, której udzielą pracownicy komórek promocji i rozwoju gospodarczego, a także komórek wydających wymagane przepisami prawa decyzje i opinie. Ważną rolę w rozwoju Gminy Mielec odgrywa proinwestycyjna, otwarta polityka władz Gminy Mielec. Świadczą o niej między innymi krótki okres oczekiwania na decyzje administracyjne, sprawna obsługa osób otwierającychi prowadzących działalność gospodarczą. Znaczenie Gminy Mielec potwierdza szereg nagród i wyróżnień, wśród których najważniejsze to: „Gmina Fair Play" oraz zajęcie I miejsca w rankingu „Europejska gmina, europejskie miasto" w woj. podkarpackim. Wyróżnienie Gmina dbająca o finanse mieszkańców 2009 i Gmina dbająca o finanse mieszkańców 2010.

Za współpracę z inwestorami odpowiadają bezpośrednio Wójt i Zastępca Wójta. Zastępca, bezpośrednio i w bieżących sprawach koordynuje współpracę inwestora z urzędem tak, aby sprawnie, w możliwie najkrótszym czasie uzyskali wszelkie niezbędne decyzje i zezwolenia, wspieramy również inwestorów w relacjach z innymi organami administracji państwowej i samorządowej. Gmina Mielec jest miejscem, gdzie warto inwestować. Jesteśmy gminą dbającą o rozwój przedsiębiorczości.

Zapraszamy do inwestowania w naszej gminie !

Wójt Gminy Mielec

Kazimierz Gacek

Tel./fax 17 773 05 90

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

You are here