Jesteś tutaj: Strona główna / 25 lat na scenie

Data powstania: 2018-09-19 15:54
Data modyfikacji: 2018-09-19 15:55
Wytworzył: Damian Małek

Zespół Pieśni i Tańca „Chorzelowiacy” oraz Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu Gminy Mielec zapraszają na koncert jubileuszowy z okazji 25-lecia działalności artystycznej.

„Chorzelowiacy” to ludzie, którzy mają ogromny wkład w pielęgnowanie tradycji, edukacji artystycznej oraz integrowanie społeczności lokalnej.  Pasją członków zespołu  jest folklor  a zamiłowanie do tańca i muzyki ludowej łączy najmłodszych i najstarszych. Zespół działa w dwóch grupach tanecznych. Młodzieżowa to uczniowie  szkół podstawowych, a dorosła to licealiści, studenci  i dorośli. Zespół ma za sobą dziesiątki koncertów na różnorodnych przeglądach i uroczystościach. Ponadto jest wykonawcą widowisk obrzędowych, okolicznościowych, patriotycznych i spektakli teatralnych. „Chorzelowiacy” mają za sobą dziesiątki koncertów na różnorodnych przeglądach i uroczystościach. Grupa  dysponuje pięknymi strojami regionalnymi i narodowymi o autentycznych wzorach i barwach.

Na koncercie jubileuszowym, który odbędzie się w sobotę 22 września o godz. 17:00 w Sali Widowiskowej  Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu artyści zaprezentują się między innymi w: „Obrazku łowickim”, „Zrękowinach” oraz części patriotycznej „Chorzelowiacy swojej Ojczyźnie”.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Józef Piątek Wójt Gminy Mielec.

Autor: Małek Damian

• 25 lat na scenie