Jesteś tutaj: Strona główna / Dzień Zabaw i Sportu w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rydzowie

Dzień Zabaw i Sportu w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rydzowie

Data powstania: 2021-06-30 09:24
Data modyfikacji: 2021-06-30 09:26
Wytworzył: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rydzowie

23 czerwca 2021 roku na terenie OSP Rydzów odbył się Dzień Zabaw i Sportu będący kontynuacją uroczystości Dnia Dziecka oraz podsumowaniem obecnego roku szkolnego. Organizatorem przedsięwzięcia, które miało na celu integrację środowiska uczniowskiego i propagowanie aktywnego spędzania wolnego czasu, był Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rydzowie.

Pogoda dopisała, dzięki czemu dzieci mogły oddać się wspólnym zabawom i skorzystać z atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich.

W programie imprezy znalazły się gry i zabawy dla przedszkolaków i uczniów klas młodszych oraz konkurencje sportowo-rekreacyjne dla uczniów klas IV – VIII przygotowane przez nauczycieli. Po rozgrywkach był czas na odpoczynek, rozmowy oraz wspólne biesiadowanie przy ognisku.

Kolejną atrakcją stały się zabawy z animatorami z Klubu Młodych Liderów. Gdy jedni  przy muzyce bawili się wspólnie z Olafem i Myszką Miki, inni korzystali z warsztatów balonowych, stoisk z malowaniem twarzy, brokatowymi tatuażami czy samodzielnym wykonaniem „slime”. Niektórzy mieli możliwość sprawdzić swoją zręczność, układając wieżę z klocków Jenga XXL. Gwoździem programu okazał się pokaz baniek mydlanych, który sprawił każdemu mnóstwo frajdy. Dzieci z wielkim zapałem śledziły przeogromne bańki mieniące się wszystkimi kolorami tęczy, które leciały wysoko i rozpryskiwały się w kaskadę kropelek.

Zabawa była udana i dostarczyła wielu emocji – nie tylko sportowych – nic więc dziwnego, że wszyscy z żalem przyjęli jej zakończenie.

Organizatorzy serdecznie dziękują za pomoc w organizacji: Panu Józefowi Piątkowi – Wójtowi Gminy Mielec, Panu Markowi Wyzdze – prezesowi OSP Rydzów, Pan Stanisławowi Bisowskiemu – sołtysowi wsi Rydzów, Firmie „Zając” z Podleszan, Klubowi Młodych Liderów z Mielca, rodzicom Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Rydzowie, którzy zaangażowali się w organizację imprezy.

Autor: Kwaśnik Joanna

• Grupa dzieci stojących na trawie przed budynkiem z żółta elewacją. Dzieci są w letnich ubraniach a część z nich trzyma w dłoniach kolorowe balony. Za grupa stoją osoby w kostiumach Myszki Miki i bałwan Olaf
  • Grupa dzieci na zewnątrz bawi się na trawie. Część dzieci stoi przed budynkiem z żółta elewacją, a część uczestniczy w grze, w której wrzucają kolorowe piłeczki do kolorowych misek. W tle widać czerwony samochód i zielone drzewa
  • Grupa dzieci w letnich ubraniach gra w grę twister na położonej na trawie dużej białej planszy z szeregami kolorowych kół. W tle dom, droga i zielone drzewa