Jesteś tutaj: Strona główna / Jak widzisz powiat mielecki w roku 2030?

Jak widzisz powiat mielecki w roku 2030?

Data powstania: 2021-03-22 13:13
Data modyfikacji: 2021-03-22 13:18
Wytworzył: Starostwo Powiatowe w Mielcu

Trwa opracowanie Planu Rozwoju Powiatu Mieleckiego na lata 2021-2030. Mieszkańców zachęcamy do wypełnienia anonimowej ankiety.

Plan Rozwoju Powiatu Mieleckiego ma na celu wyznaczenie kierunków działań, jakie należy podjąć w perspektywie 2030 roku. Dokument zostanie opracowany przy uwzględnieniu uwarunkowań i celów wynikających z  priorytetów polityki UE, polityki krajowej zdefiniowanej w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego oraz „Strategii rozwoju województwa – Podkarpackie 2030”.

Ważny punkt wyjścia do rozważań nad kierunkami rozwoju powiatu stanowić będą opinie mieszkańców. W anonimowej ankiecie chcemy zapytać ich m.in. o to, jak żyje im się w powiecie mieleckim; z czego są zadowoleni, a co nie spełnia ich oczekiwań; co chcieliby zmienić i jak wyobrażaliby sobie naszą małą ojczyznę w roku 2030.

- Każdy szczery głos od mieszkańców będzie dla nas niezmiernie ważny i przydatny w dalszych pracach nad tworzeniem planu rozwoju. Serdecznie zachęcamy więc wszystkich do podzielenia się swoimi opiniami, pomysłami i wizjami przyszłości powiatu mieleckiego. Wypełnienie dedykowanej ankiety to zaledwie kilka minut – mówi Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak.

Ankietę można wypełnić na stronie Cyfrowa Demokracja - Platforma konsultacji społecznych.

Badanie jest w pełni anonimowe, a jego wyniki prezentowane będą jedynie w formie zbiorczych zestawień.

Warto dodać, że dalszym etapie prac nad opracowaniem planu rozwoju zidentyfikowane zostaną cele główne, cele szczegółowe oraz kierunki działań, które wytyczą ścieżkę rozwoju Powiatu Mieleckiego na najbliższe dziewięć lat.

Wskazane w dokumencie kierunki rozwoju powiatu poddane zostaną konsultacjom społecznym m.in. podczas spotkań informacyjnych oraz warsztatów strategicznych z udziałem mieszkańców powiatu oraz kluczowych partnerów reprezentujących mieszkańców – tj. przedstawicieli administracji samorządowej, organizacji pozarządowych i stowarzyszeń, przedsiębiorców, lokalnych liderów i innych zainteresowanych.

Prace nad utworzeniem planu rozwoju planowo mają zakończyć się w maju br. Do końca czerwca br. dokument zostanie zaprezentowany Radzie Powiatu Mieleckiego, w której gestii leży przyjmowanie programów rozwoju (w trybie określonym w przepisach o zasadach prowadzenia polityki rozwoju).

• Widok z lotu ptaka na miasto Mielec. Tekst: Jak widzisz Powiat Mielecki w 2030 roku?