Jesteś tutaj: Strona główna / Kolejne tysiące metrów kanalizacji w Gminie Mielec

Kolejne tysiące metrów kanalizacji w Gminie Mielec

Data powstania: 2016-06-16 08:36
Data modyfikacji: 2016-06-16 08:36

Dynamiczny trend inwestycyjny  wójta gminy Józefa Piątka związany z gospodarką wodno-ściekową zostaje utrzymany. W zeszłym tygodniu  podpisana została umowa z wykonawcą na budowę II etapu kanalizacji sanitarnej w Woli Mieleckiej wraz z rozbudową również istniejącej sieci.

- Inwestycja środków w kanalizację sanitarną to mniej widoczne przedsięwzięcie niż sala gimnastyczna czy stadion, ale jak bardzo podnoszące standard życia. W tej materii realizujemy ambitny plan dotyczący przede wszystkim m. Wola Mielecka, Podleszany, Rzędzianowice i Wola Chorzelowska. W Woli Mieleckiej wg. podpisanej umowy zamkniemy temat kanalizacji do 30 października. Powstanie prawie 2,5 km nowej sieci. Komfort dla mieszkańców gminy na pewno będzie odczuwalny – mówi Józef Piątek, wójt Gminy Mielec.

Nie tak dawno gmina rozpoczęła modernizować Stacje Uzdatniana Wody, która ma polepszyć jakość wody w części gminy Mielec za kwotę za 1,2 mln. W zeszłym roku na kanalizację gmina Mielec wydała  ponad  1,6 mln zł.

- Reakcja samorządu jest zdecydowana i szybka. Musi taka być bo, to właśnie gmina bezpośrednio sąsiadująca z miastem skutecznie kusi swoim walorami i staje się domem dla nowych mieszkańców. „Boom” inwestycji mieszkalnictwa jednorodzinnego widać bardzo wyraźnie – mówi dalej wójt Piątek.

Łączny koszt  II etapu kanalizowania Woli Mieleckiej to 721 179,28 zł. Budowa  nowej kanalizacji sanitarnej ma stanowić większą część  przedsięwzięcia 673 922,71. Natomiast  rozbudowa  istniejącej sieci ma kosztować 47 256,57 zł.  Za przeznaczone środki gmina chce oddać do użytku m.in. kolektor grawitacyjny o długości 1892,50 m  i  kolektor tłoczny  503,50 m. Dodatkowo zostanie wybudowana jedna pompownia ściekowa oraz 760 m sieci wodociągowej.  Gmina zabezpieczyła inwestycję wymogiem 5 letniego okresu gwarancyjnego. Wykonawcą zadania będzie Przedsiębiorstwo Robót Melioracyjnych i Inżynieryjnych Sp. z.o.o.

• Kolejne tysiące metrów kanalizacji w Gminie Mielec