Jesteś tutaj: Strona główna / Odebrali medale za 50-letnie pożycie małżeńskie

Data powstania: 2019-10-28 15:14
Data modyfikacji: 2019-10-28 15:15
Wytworzył: Dominika Łępa

Złote Gody to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla Jubilatów, ale również dla ich rodzin oraz przyjaciół. To 50 lat nieprzerwanego, harmonijnego pożycia małżeńskiego. Cztery pary z terenu Gminy Mielec oraz trzynaście par z miasta Mielca odebrało w piątek (25.10.2019 r.) medale nadawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Aktu dekoracji dokonali  Józef Piątek - Wójt Gminy Mielec oraz Jacek Wiśniewski - Prezydent Miasta Mielca.

Rocznice zawarcia związku małżeńskiego z terenu Gminy Mielec świętowały pary: Janina i Roman Maziarz, Janina i Jerzy Tabisz, Stanisława i Józef Krawiec oraz Irena i Antoni Hyjek.

Odznaczenie państwowe przyznawane jest na wniosek Jubilatów lub ich rodzin a prawo do niego mają pary mogące poszczycić się minimum 50-letnim stażem małżeńskim. Uroczystość zorganizowana przez Urząd Stanu Cywilnego w Mielcu odbyła się w Sali Królewskiej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Mielcu.

W trakcie uroczystości  Wójt Gminy Mielec – p. Józef Piątek powiedział – „Proszę Państwa, 50 lat ale i więcej to jest bardzo dużo, to świadczy o tym, że pożycie Wasze, ta Wasza miłość była taka jak dzisiaj jest, wystarczy popatrzeć na Wasze uśmiechnięte buzie, mimo wieku wszyscy jak nastolatkowie (..) Cieszymy się bardzo, że Prezydent docenia Waszą miłość, Waszą troskę o państwo, bo tak naprawdę budowaliście przez te 50 lat i więcej nasze państwo i dzięki temu my jesteśmy tutaj dzisiaj i funkcjonujemy…”

Uroczystość była okazją nie tylko do wręczenia medali i upominków przez władze samorządowe, ale także do wysłuchania krótkiego koncertu przygotowanego przez uczniów ze szkoły muzycznej.

Życzenia Dostojnym Jubilatom złożył również p. Jacek Wiśniewski – Prezydent Miasta Mielca :

- „Chciałbym Państwu złożyć najlepsze życzenia, zdrowia, szczęścia, wytrwałości w tych związkach, to jest ważne kiedy dwie osoby mężczyzna i kobieta są razem, wspierają się, kiedy mogą liczyć na siebie. Dwie osoby to nie wszystko, ważna jest też rodzina i dzieci, którzy Was otaczają, Wasi potomkowie, którzy Was wspierają, pomagają. Jest to bardzo istotne dlatego, żeby tworzyć rodzinę, żebyście Państwo mogli mieć wsparcie, poparcie bliskich i dzięki temu być w tak świetnej formie w jakiej tutaj jesteście, razem z nami…”

Rodziny małżeństw ze stażem 50-letnim lub dłuższym, zainteresowane zorganizowaniem podobnej uroczystości mogą zgłaszać się do Urzędu Stanu Cywilnego w mieleckim magistracie lub telefonicznie pod numerem 17 788 85 86.

• Odebrali medale za 50-letnie pożycie małżeńskie