Jesteś tutaj: Strona główna / Odkrywamy radość wspólnego czytania w Filii Bibliotecznej w Trześni

Odkrywamy radość wspólnego czytania w Filii Bibliotecznej w Trześni

Data powstania: 2018-10-16 13:07
Data modyfikacji: 2018-10-16 13:12
Wytworzył: Regina Kopeć-Chruściel

W minionym tygodniu rozpoczął się cykl spotkań czytelniczych dla najmłodszych dzieci z przedszkola i klasy  „zerowej” ze Szkoły Podstawowej w Trześni.  Każda z przybyłych grup dzieci wysłuchała innego tekstu książeczki - grupy przedszkolaczków słuchały „Tupcia  Chrupcia urodzinowego prezentu”  E. Piotrowskiej oraz „Plonu przyjaźni Kubusia Puchatka i przyjaciół”. Dzieci z „zerówki” zapoznały się z krótką, wierszowaną biografią św. Jana Pawła II z książeczki E. Stadtmüller  „Z Wadowic do nieba” w związku z obchodami XVIII Dnia Papieskiego 14 X 2018 r. i 40-leciem wyboru Polaka na Papieża.

Spotkania głośnego czytania w bibliotece w Trześni,  mają na celu odkrycie radości wspólnego czytania i zachęcenie dzieci do korzystania z księgozbioru biblioteki już od wczesnych lat dzieciństwa.

Dzięki przeznaczonym środkom finansowych z budżetu SOKiS dla biblioteki, wsparciu finansowemu z funduszy sołeckich z Trześni, Szydłowca i Woli Chorzelowskiej, a także otrzymanym środkom  finansowym Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, biblioteka zakupiła nowości czytelnicze dla dorosłych czytelników, młodzieży i dzieci.  Szczególnie ważną rolę odgrywa czytanie książek właśnie dzieciom, które poczują radość słuchania, a później samodzielnego czytania, by jako dorośli czytelnicy mogli odkryć jak wielki potencjał tkwi w literaturze.

Autor: Małek Damian

• Odkrywamy radość wspólnego czytania w Filii Bibliotecznej w Trześni