Jesteś tutaj: Strona główna / Oficjalne przekazanie pompy dla OSP Wola Mielecka

Oficjalne przekazanie pompy dla OSP Wola Mielecka

Data powstania: 2020-10-26 14:50
Data modyfikacji: 2020-10-26 14:52
Wytworzył: Tomasz Ortyl - Kierownik Referatu Inwestycji i Zarządzania Mieniem Gminnym

Wójt Gminy Mielec Józef Piątek oraz Zastępca Wójta Tomasz Ortyl przy udziale Radnego Gminy Mielec Zbigniewa Wicherskiego oficjalnie przekazali jednostce OSP Wola Mielecka przewoźną motopompę do wody zanieczyszczonej Victor  Pumps S150 P-45/1 (4645 l./min, 278 m3/godz.) napędzaną silnikiem spalinowym (diesel) Hatz 2M41 z wyposażeniem i przyłączami ssawnymi i tłocznymi.

Przewoźna pompa została sfinansowana ze środków Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie oraz środków Gminy Mielec. Wartość zestawu to blisko 80 tyś zł. Jest to kontynuacja działań związanych z corocznym zakupem tego typu pomp dla jednostek OSP Gminy Mielec.

Bardzo dziękujemy KG PSP za udzielone jednostce wsparcie, a jednostce OSP Wola Mielecka dziękujemy za zaangażowanie i sprawną realizację zakupu. Jednocześnie w ramach podziękowań jednostka OSP Wola Mielecka przekazała na ręce Pana Wójta pozyskany defibrylator – urządzenie medyczne, służące do przeprowadzania zabiegu defibrylacji serca. Urządzenie zostanie umieszczone w centralnym punkcie Urzędu Gminy, aby w razie potrzeby służyło naszym mieszkańcom.

• Motopompa na przyczepie samochodowej zaparkowana na brzegu zbiornika wodnego. Przy motopompie kilku strażaków
  • Strażak OSP wręcza defibrylator wójtowi gminy. W tle budynek OSP Wola Mielecka.
  • Radny Rady Gminy Mielec, wójt gminy, zastępca wójta oraz 4 strażaków OSP stoją przed samochodem straży pożarnej z przyczepą z motopompą
  • Motopompa wraz z akcesorami na przyczepie samochodowej