Jesteś tutaj: Strona główna / Pomoc dla szpitala w Mielcu

Data powstania: 2020-04-14 13:00
Data modyfikacji: 2020-04-14 13:01
Wytworzył: Joanna Kwaśnik - Kierownik Biura Realizacji Projektów i Promocji

W tym trudnym czasie stanu epidemii musimy wszyscy się jednoczyć we wspólnej walce z zagrożeniem. Nasze działania powinny polegać przede wszystkim na zachowaniu odpowiednich zasad bezpieczeństwa min. częstym, prawidłowym myciu rąk, dezynfekowaniu powierzchni użytkowych, np. klamek, kluczy, wietrzeniu pomieszczeń, czy zachowaniu odpowiedniej odległości od drugiej osoby np. na zakupach niezbędnych artykułów.

Jednocześnie o nasze zdrowie dbają również odpowiednie służby, inspektoraty sanitarne i placówki medyczne. Szczególne podziękowania w kwestii walki z wirusem należą się Szpitalowi Specjalistycznemu im. E. Biernackiego w Mielcu. Aby wyrazić naszą wdzięczność przekazaliśmy na rzecz szpitala wskazane przez nich, niezbędne do prawidłowego i bezpiecznego funkcjonowania personelu medycznego i placówki  sprzęty i środki ochrony tj. dwie pralko-suszarki, elektrokardiograf - aparat do EKG z wózkiem, 24 automatyczne ciśnieniomierze na ramię i 5 czajników elektrycznych.

Oprócz tego Gmina Mielec przyłączyła się do akcji Szyjemy maseczki dla szpitala w Mielcu, na którą przekazaliśmy środki pieniężne dzięki, którym udało się zakupić materiał na 2100 wykrojów, 1500 metrów tasiemki bawełnianej oraz 150 metrów gumy bieliźnianej do uszycia maseczek. Jednocześnie Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu Gminy Mielec z materiału przekazanego przez organizatorów akcji uszył ponad 500 maseczek, które również zostaną przekazane na potrzeby szpitala.

Mamy nadzieję, że nasze wspólne działania sprawią, że ten trudny okres zakończy się już niedługo a dzięki naszym wspólnym wysiłkom straty będą minimalne.

• Pomoc dla szpitala w Mielcu