Gmina Mielec   Oficjalny Serwis Internetowy
              Gminy Mielec

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Drukuj

Dożynki Gminy Mielec 2013

18 sierpnia 2013 w Podleszanach odbędą się tegoroczne Dożynki Gminy Mielec.

Uroczystości rozpoczną się Mszą św. za szczęśliwe zebrane plony z intencji rolników Gminy Mielec w kościele parafialnym pw. Jana Chrzciciela w Książnicach. Po mszy św. Korowód wieńcowy przejedzie na stadion sportowy, na dalszą część uroczystości.

W tradycyjnym widowisku obrzędowym „ Dziękujemy dziś za plony" starostowie dożynek Elżbieta Ciejka ze Złotnik i Mirosław Zając z Podleszan przekażą chleb dożynkowy gospodarzowi Gminy Wójtowi Gminy Mielec Kazimierzowi Gackowi.

Po wręczeniu chleba i symbolicznym przekazaniu wieńca , odbędzie się konkurs wieńca dożynkowego ocenianego w trzech kategoriach wykonawczych : wieniec tradycyjny, religijny oraz inne formy wieńca. Po prezentacji wieńców w konkursie tańczy ZPiT „Chorzelowiacy", następnie odczytany zostanie werdykt jury i wręczone nagrody w konkursie wieńca.

Około godz. 18.30 wystąpi gwiazda tegorocznych dożynek zespól „ABBA COVER" . Wieczorem na zabawie dożynkowej grał będzie zespół „Retro" . Jak co roku na Gminnych Dożynkach tak samo i w Podleszanach prezentować będą swoje zdolności kulinarne na swoich stoiskach Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy. Nie zabraknie stoisk tradycyjnego rzemiosła ludowego oraz prac artystów amatorów. Będzie wesołe miasteczko, zabawki dla dzieci i mała gastronomia .

Zapraszamy 18 sierpnia do Podleszan.

dozynki_2013

You are here