Jesteś tutaj: Strona główna / Umowa na budowę sali gimnastycznej w Książnicach podpisana

Umowa na budowę sali gimnastycznej w Książnicach podpisana

Data powstania: 2021-06-08 12:27
Data modyfikacji: 2021-06-08 12:28
Wytworzył: Urząd Gminy Mielec

8 czerwca 2021 roku Wójt Gminy Mielec Józef Piątek i przedstawiciele Firmy budowlanej ARKADA z Mielca oficjalnie podpisali umowę na budowę sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Książnicach i nastąpiło pierwsze, symboliczne wbicie łopaty na miejscu przyszłej budowy. W ramach realizacji zadania powstanie sala gimnastyczna o powierzchni użytkowej 398,99 m2 oraz arena sali 12m x24m z pełnym zapleczem technicznym i wyposażeniem. Sala gimnastyczna będzie obiektem ogólnodostępnym, z którego korzystać będą oczywiście uczniowie szkoły podstawowej, ale także mieszkańcy miejscowości Książnice, Goleszów, Boża Wola.

Budowa hali gimnastycznej to długo oczekiwana inwestycja, na którą samorząd Gminy Mielec przeznaczy 2 305 727,79 złotych. Inwestycja ta odbędzie się z dofinansowaniem, ponieważ Gmina otrzymała 1 230 000,00 złotych z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Termin zakończenia budowy przewidziany na 15 lipca 2022 roku zbiegnie się z obchodami 70-lecia szkoły w Książnicach.

• Przy drewnianym stole siedzą naprzeciw siebie: po lewej przedstawiciel firmy budowlanej ARKADA oraz po prawej wójt gminy. Podpisują dwa egzemplarze umowy leżące na stole.
  • Przed budynkiem szkoły w Książnicach stoi na trawie w półokręgu 12 osób. Wśród nich wójt gminy, który trzyma łopatę przewiązaną wstążką.
  • Przed budynkiem szkoły w Książnicach wójt gminy wbija łopatę w ziemię. Obok stoi dyrektor szkoły. Po lewej stronie stoi przewodniczący rady gminy oraz ksiądz.
  • Przed budynkiem szkoły w Książnicach dyrektor szkoły wbija łopatę w ziemię. Obok stoi wójt gminy. Po lewej stronie stoi przewodniczący rady gminy oraz ksiądz.
  • Po lewej stronie budynek szkoły w Książnicach. W tle trawiaste boisko do piłki nożnej. Na pierwszym planie trawiasty plac.
  • Projekt nowej sali gimnastycznej w Książnicach